Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Uzdatnianie wody

Uzdatnianie wody dostępne dla każdego - EnergyWater

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-09-10

W świecie, który nie radzi sobie z ilością plastiku, wiele osób na własne życzenie podtruwa się butelkowaną, zakonserwowaną wodą, sztucznie nasyconą minerałami. Na szczęście pojawił się system, który dostarcza wodę najwyższej jakości.

Sieć wodociągów zasilana jest często przez źródła, w których woda wzbogacona jest w naturalne minerały, a tym samym niezbędny do zachowania zdrowia "kamień". Przetworzony przez EnergyWater i wzbogacony cynkiem przestaje być źródłem problemów w instalacji, a wręcz przeciwnie - korzystnie wpływa na zdrowie, wygląd i samopoczucie ludzi.

EnergyWater działa na zasadzie przepływu, więc poddaje uzdatnianiu całą wykorzystywaną w gospodarstwie wodę. Jego działanie potwierdzono w uniwersyteckich badaniach.

Podstawowa funkcją uzdatniacza EnergyWater jest oczyszczenie instalacji z istniejącego już kamienia i zapobieganie ponownemu osadzaniu. Chroniona jest więc nie tylko instalacja, ale też prysznice, krany i wszystkie urządzenia AGD wykorzystujące wodę użytkową.

Uzdatniacz galwaniczny EnergyWater® MWD działa na zasadzie mokrych połączeń galwanicznych bez zewnętrznego zasilania elektrycznego. Wewnątrz uzdatniacza znajdują się naprzemiennie elektrody miedziane i cynkowo-tytanowe. Woda, przepływając przez rdzeń uzdatniacza, wytwarza energię elektryczną o potencjale od 0,65 do 0,85 V.

Zachodząca wewnątrz rdzenia reakcja eliminuje z wody cząsteczek kalcytu, które odpowiadają za powstawanie osadów z kamienia. Uzdatniacz galwaniczny montuje się bezpośrednio na zasilaniu instalacji wodnej.

Czym wyróżnia się EnergyWater?

Przede wszystkim urządzenie nie zmienia właściwości chemicznych wody, tylko fizyczne, nie pozbawiając jej więc składników mineralnych. Uzdatniacz EnergyWater nie wymaga dodatkowego zasilania, więc nie generuje kosztów.

Galwaniczny uzdatniacz występuje w kilku wariantach średnic, więc można go zamontować w domach jednorodzinnych, budownictwie wielorodzinnym oraz w przemyśle.

Jakie oszczędności generuje uzdatniacz wody?

Oprócz braku konieczności zewnętrznego zasilania EnergyWater, eliminując kamień wewnątrz instalacji, zmniejsza zużycie energii elektrycznej i gazu w podgrzewaczach wody. Chroni tym samym wymienniki przed osadzaniem kamienia, minimalizując ryzyko ich awarii i wydłużając ich żywotność.

Zmiękczona dzięki EnergyWater woda pozwala na stosowanie mniejszej ilości detergentów, ma również bardzo korzystny wpływ na rośliny, co zauważalne jest m.in. w gospodarstwach ogrodniczych używających uzdatniacza. Galwaniczny uzdatniacz EnergyWater to jednorazowa inwestycja, której zaletami można cieszyć się przez co najmniej 10 lat, bez konieczności jej obsługi.

źródło i zdjęcia: Ciepło-Tech

 

Pozostałe nowości
Papa asfaltowa SuperBIT SBS
Papa asfaltowa SuperBIT SBS
Papa asfaltowa SuperBIT SBS wyprodukowana została specjalnie  do krycia deskowania na dachach...
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny