Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Kostka brukowa, tarasy, obrzeża

Kostka betonowa Polbruk Oland - nowy wymiar możliwości

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-07-10

Kształtowanie przestrzeni otaczającej budynek jest niemal tak ważne, jak on sam. Dlatego też przy projektach nowoczesnych domów należy zwrócić uwagę na rozwiązania, które będą pasować do budynku.

Jednym z tych rozwiązań jest kostka betonowa Polbruk Oland, która świetnie wkomponuje się w ogród otaczający nowoczesny budynek. Dzięki prostokątnym elementom o uniwersalnej grubości 6 cm można zbudować ogrodowe alejki, taras czy podjazd do garażu.

Kostka Oland występuje w bardzo modnych we współczesnej architekturze szarościach. Wśród nich są odcienie jasne - biały, nerino, stalowy oraz jeden o ciemnej tonacji - bazaltowy. Efektywnie będzie się prezentował też kolor korten, o barwie rdzawej blachy w żywej i zdecydowanej tonacji oraz industrialnym charakterze. Bogata paleta kolorów i trzy wymiary kostki (14x28 cm, 14x42 cm, 14x56 cm) dają bardzo duże możliwości aranżacyjne.

Kostkę można ułożyć naprzemiennie, oraz w „jodełkę”, która po latach nieobecności znów staje się bardzo modna. Przy wybudowaniu nawierzchni z kostki Oland nie wolno zapomnieć o roślinności, która będzie stanowić kontrast z nawierzchnią oraz dopełniać całej kompozycji.


Kostka Oland ułożona w jodełkę.

Modernizm stawia na proste linie i geometryczne kształty oraz zieleń sadzoną punktowo. Pasować będą ozdobne trawy (jako na przykład akcent pionowy), szpalery zwartych w pokroju drzew lub krzewów, najlepiej obsypanych jasnymi otoczakami lub grysem.

Dodać można również kilka bylin, takich jak czosnek olbrzymi, lawenda drobnolistna czy paprocie. Dużą popularnością cieszą się ostatnio rośliny występujące naturalnie na łąkach, które dodają ogrodowi w stylu nowoczesnym lekką nutę ekstrawagancji i ekologicznego charakteru.

Przy projektowaniu ogrodu w stylu nowoczesnym dobrym pomysłem są też bordery pomiędzy zielenią a nawierzchnią. Do tej wykonanej z kostki Oland dobrze będą pasować obrzeża Modern (w kolorze grafitowym i szarym) lub Flesz (w kolorze stalowym lub grafitowym). Flesz mają kształt odwróconej litery „L”, który umożliwia umiejscowienie pod „daszkiem” paska LED RGB dodającego całej kompozycji dodatkowego wyrazu.

źródło i zdjęcia: Polbruk

Pozostałe nowości
Nowoczesna technologia DEEP PROTECTION
Nowoczesna technologia DEEP PROTECTION
Elewacja domu narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, które powodują...
Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny