Nowości

Nowe kolektory słoneczne marki Junkers FKC-2S i FKT-2S już na polskim ryku

07.04.2014

Junkers rozszerza swoją ofertę produktów o nowe kolektory słoneczne. W sprzedaży dostępne są już płaskie, pionowe kolektory słoneczne Comfort FKC-2S i Excellence FKT-2S o największej na rynku powierzchni apertury.

Nowe kolektory słoneczne JunkersPłaski kolektor słoneczny FKC-2S typu Comfort ma kompozytową ramę. Miedziane rury absorbera zostały połączone z aluminiową płytą za pomocą spawu ultradźwiękowego, którego powłoka nanoszona jest w próżni metodą PVD (Physical Vapour Deposition). Metoda ta sprawia, że struktura powłoki absorbera jest równomierna i bardzo dobrze powiązana z podłożem, a przez to niezwykle odporna na uderzenia. Powierzchnia apertury kolektora wynosi 2,25m², a powierzchnia zewnętrzna 2,37m². W urządzeniu zastosowano harfowy układ jedenastu rur oraz obudowę z włókna szklanego wzmocnionego poliestrem w formie monobloku.

Drugim nowym kolektorem słonecznym marki Junkers jest FKT-2S typu Excellence, który ma największą w swojej klasie powierzchnię apertury i pozwala na uzyskanie najwyższego dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego powierzchnia apertury liczy 2,43m², a powierzchnia zewnętrzna 2,55m². Dzięki temu aktualne dofinansowanie z NFOŚiGW do jednej płyty kolektora wynosi aż 2 183 zł.

Zastosowany w kolektorze układ rury absorbera (podwójny meander) znacząco obniża opory przepływu i umożliwia połączenie szeregowe jednostronne aż do pięciu kolektorów, a także połączenie szeregowe dwustronne nawet dziesięciu kolektorów. FKT-2S ma miedziano-aluminiowy absorber pokryty wysoko selektywną powłoką nanoszoną metodą PVD. Rury absorbera łączą się z płytą w technologii „Omega”, co w znacznym stopniu poprawia wymianę ciepła. Obudowa kolektora wykonana jest w jednym module z włókna szklanego wzmocnionego poliestrem.

Marka Junkers udziela na płaskie kolektory słoneczne dziesięcioletniej gwarancji.

źródło i zdjęcia: Junkers

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon Infolinia: 801 600 801, Junkers Serwis: 801 300 810
www.junkers.pl
junkers-infolinia@pl.bosch.com

Robert Bosch Sp. z o.o.