Nowości

PURMO AURA BENCH

02.04.2014

Purmo Aura Bench to nowy grzejnik konwektorowy marki Purmo, który łączy zalety wydajnego źródła ciepła oraz wygodnego mebla. Grzejnik konwektorowy Aura Bench zapewnia wysoką moc grzewczą przy zachowaniu zwartej konstrukcji. Ze względu na działanie konwekcyjne jest polecany do montażu wzdłuż przeszkleń. Zintegrowana ławeczka sprawia, że grzejnik służy jednocześnie jako komfortowe miejsce do siedzenia.

Ogrzewanie konwekcyjne wykorzystuje efekt unoszenia się ciepłego, ogrzanego powietrza i cyrkulacjiw całym pomieszczeniu, dzięki czemuniweluje odczucie chłodu bijącego od dużych przeszklonych powierzchni, nawet gdy na zewnątrz panują minusowe temperatury. Grzejniki konwekcyjne Purmo Aura Bench szybko nagrzewają pomieszczenia –w biurach, salonach, ogrodach zimowych i obiektach użyteczności publicznej, a przy tym sprawdzają się jako wygodne siedzisko.

Model Purmo Aura Bench pomaga efektywnie wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniach z witryną lub dużymi szybami. W tego typu przestrzeni niełatwo znaleźć miejsce na grzejnik, który będzie wyglądał estetycznie również od strony zewnętrznej. Tylne części mebli ustawionych wzdłuż okna, widziane od zewnątrz również nie prezentują się najlepiej. Natomiast grzejnik Aura Bench to rozwiazanie 2 w 1, które likwiduje problem rozmieszczenia grzejnikóworaz mebli, np. dla klientów oczekujących na obsługę.

Elementem grzejnym Purmo Aura jest miedziano - aluminiowy wymiennik ciepła ukryty w estetycznej obudowie stalowej, od góry osłonięty perforowaną kratką stalową. Obudowa grzejników Aura nie nagrzewa się bezpośrednio od czynnika grzewczego, co zapobiega utracie energii poprzez promieniowanie do powierzchni szklanych, obniżając tym samym koszty eksploatacyjne.

Purmo Aura Benchto grzejnik ustawiany na podłodze. Jest wyposażony w komplet wsporników mocujących grzejnik do podłogi oraz podtrzymujących siedzisko. Standardowo ławeczka wykonana jest z lakierowanego drewna bukowego. Na zamówienie dostępne są inne rodzaje wykończeń. Grzejnik Purmo Aura Bench można zamówićw dowolnym kolorze z bogatej palety RAL. Jest objęty 10 letnią gwarancją producenta.

Aura Bench - dane techniczne:

Szerokość: 146, 186, 236 mm
Długość: od 800 do 2200 mm
Wysokość: 140, 240, 280 mm
Przyłącza wodne: 2 x G ½" - gwint wewnętrzny
Ciśnienie robocze: 10 bar
Temperatura maksymalna: 110 oC
Ciśnienie próbne: 13 bar
Moc grzewcza: od 506 do 4275 W
Ceny: od 150 do 2955 PLN netto (kolor biały) + cena ławeczki zależnie od wykończenia

źródło i zdjęcia: RETTIG HEATING

Firma powiązana:

Rettig Heating

Telefon 22 544 10 00
www.purmo.pl
purmow@purmo.pl

Rettig Heating