Nowości

Baterie GUGLIELMI – strumień zaprojektowany

15.07.2010

Klasyczny perlator, czy kaskada? Wypływ płaszczowy, a może kolorowa woda? Pomysłów na to, jaką formę będzie miał strumień wypływający z baterii umywalkowej, firma Guglielmi ma co najmniej kilka. Wybierzmy takie rozwiązanie, które najlepiej pasuje do naszej łazienki, jej klimatu i charakteru...
Klasyczny perlator – to bardzo dobre, tradycyjne  rozwiązanie, najczęściej stosowane przez producentów baterii. Woda przechodząc przez sitko perlatora – zwłaszcza jeśli podana jest do wylewki pod dużym ciśnieniem –  zostaje delikatnie napowietrzona, co podczas mycia dłoni daje przyjemne uczucie masowania. Klasyce w wylewaniu wody sprzyjają zarówno tradycyjne formy armatury, jak i te oryginalne. Jak pokazuje przykład baterii Sprint,  mariaż klasyki i nowoczesności może być bardzo udany.

Kaskada – jedna z atrakcyjniejszych form, jaką może przybrać woda. Piękny, szeroki strumień spadający łukiem z wysokości i  rozbijający się o dno umywalki to widok zapierający dech w piersiach. Użytkowo nie jest to też wcale rozwiązanie kosztowniejsze niż klasyczny wypływ. Z danych firmy Guglielmi wynika, że przepływ wody w baterii z kaskadowym wypływem jest podobny jak w baterii wyposażonej w perlator. Kaskadowy wypływ w ofercie włoskiego producenta oferuje m.in. bateria z GQ 64500, dostępna w wykończeniu chromu oraz stali szczotkowanej.

Płaszczowy wypływ wody, autorska propozycja firmy Guglielmi, reprezentowany jest w ofercie włoskiego producenta przez baterię AG 33500. Woda wydobywa się z baterii przez trzy poziome nacięcia na spodniej stronie wylewki, co przy dużej wysokości armatury wygląda bardzo dekoracyjnie. Niezwykłe wrażenia estetyczne przynosi zwłaszcza obserwacja baterii z profilu, kiedy to doskonale wyeksponowane są  trzy równoległe strumienie. Kolekcja AG oferowana jest w wykończeniu chromu oraz stali szczotkowanej (prezentowana na zdjęciu).

Bateria, która kolorem sygnalizuje temperaturę wypływającej wody, to pomysł nie tylko dekoracyjny użytkowo, ale i funkcjonalny. Kolor wody czytelnie określa, jaka woda płynie z baterii AG Coloured Water: czerwony to woda gorąca, fioletowy – letnia, niebieski – chłodna. Dzięki takiej „sygnalizacji” dzieci łatwo nauczą się bezpiecznie korzystać z baterii, a na dodatek będą miały z mycia rąk ogromną frajdę. Innowacyjnością technologiczną kolorowej wody Guglielmi jest to, że armatura nie wymaga zewnętrznego zasilania do podświetlenia strumienia. Barwa światła regulowana jest bezpośrednio temperaturą wody, a nie nastawą pokrętła baterii, co daje 100% pewności, że woda ma dokładnie taką temperaturę, jaką sygnalizuje jej kolor.

Więcej informacji na temat armatury marki Guglielmi można znaleźć na stronie internetowej firmy Coram Poland  www.coram.pl

Firma powiązana:

Coram

Telefon 22 899 15 40, 22 899 03 20
www.coram.pl
coram@coram.pl

Coram