Nowości

Moskitiery Oknoplast – skuteczny sposób na uciążliwe owady

07.07.2010

Powodzie i utrzymujące się po nich wysokie temperatury spowodowały,  że musimy sobie radzić ze wzmożoną aktywnością złośliwych komarów i meszek. Sprawdzonym rozwiązaniem, które zabezpieczy nasz dom przed inwazją tych owadów są moskitiery...

Moskitiery zyskują coraz większą popularność w naszym kraju, zwłaszcza w upalne letnie dni. Jest to okres, kiedy lubimy otworzyć szeroko okna, aby cieszyć się wpadającymi do mieszkania promieniami gorącego słońca i świeżym powietrzem. Niestety lato to także czas walki z uciążliwymi owadami, których obecność zakłóca nasz spokój, pracę czy sen. Wystarczy jednak zastosować proste rozwiązanie i zamontować w oknach praktyczne moskitiery, które sprawią, że insekty przestaną być naszym utrapieniem.

Moskitiera – bariera dla owadów

Moskitiera jest skutecznym środkiem w walce z komarami. Stanowi niemal niewidzialną barierę powstrzymującą owady przed wtargnięciem do naszego domu. Solidnie wykonane moskitiery, podwyższające funkcjonalność okien posiada w swojej ofercie firma Oknoplast.

Profil moskitier, dostępnych w naszej ofercie, jest wykonany  z najwyższej jakości lekkiej, walcowanej taśmy aluminiowej  o grubości 0,6 mm. W ramce profilu montowana jest siatka z włókien szklanych powlekanych PVC – tłumaczy Marzena Rutyna, Technolog z Oknoplastu. Takie wykonanie gwarantuje doskonałą jakość i trwałość moskitiery przez wiele lat jej użytkowania. Co więcej, wielkość otworów w siatce została dobrana w taki sposób, aby efektywnie zatrzymywała ona owady, nie utrudniając przy tym właściwej cyrkulacji powietrza.

Nowoczesna moskitiera – zamontuj ją sam

Moskitiera oferowana przez krakowskiego producenta okien została tak skonstruowana, aby każdy z nas mógł bez najmniejszego problemu zamontować ją latem i zdjąć w okresie zimowym lub gdy istnieje potrzeba umycia okna. Bez pomocy fachowca możemy w łatwy i pewny sposób przytwierdzić moskitierę do ramy okiennej za pomocą specjalnych ruchomych zaczepów, które nie naruszają struktury okna.

Dzięki takiemu sposobowi mocowania moskitiera stanowi skuteczną ochronę przed insektami w upalne dni, a jednocześnie jest łatwa w demontażu zimą lub w czasie wiosennych porządków – mówi Marzena Rutyna. Zaleca się demontaż moskitier na okres zimy. Dzięki temu będą służyć nam znacznie dłużej.

Moskitiera - ozdoba okna o praktycznym zastosowaniu

Moskitiery można montować zarówno w oknach rozwieralnych, jak i rozwieralno-uchylnych. Ich maksymalna powierzchnia może wynosić nawet 2,5 m2. Te przytwierdzane do drzwi balkonowych wyposażone są w dodatkowe wzmocnienie w postaci poziomej poprzeczki umieszczonej standardowo w osi moskitiery.

Co więcej, nie musimy się obawiać, że moskitiera oszczpeci wygląd naszego okna i przysłoni widok rozpościerający się tuż za nim. Wiemy, jak dużą rolę nasi klienci przywiązują do estetyki wykonania produktu, dlatego zadbaliśmy również o wygląd zewnętrzny moskitier. Profile malowane są farbami proszkowymi, które zapewniają wysoką trwałość i stabilność koloru oraz wysokie walory dekoracyjne. W naszej ofercie można znaleźć moskitiery nie tylko w klasycznym kolorze białym i brązowym, ale także imitującym złoty dąb, orzech czy mahoń, co pozwala na właściwy dobór do kolorystyki okien – mówi Marzena Rutyna z Oknoplastu. Nasi profesjonalnie wyszkoleni pracownicy służą pomocą we właściwym doborze i obliczeniu wymiarów moskitier  – dodaje Rutyna.

Moskitiery, powszechnie stosowane w tropikach, świetnie sprawdzą się również w naszych domach w czasie upalnego, wilgotnego lata. Za pomocą tego prostego rozwiązania ochronimy siebie i pozostałych domowników, w tym przede wszystkim dzieci, przed nieprzyjemnymi, swędzącymi ukąszeniami owadów. Zamontowanie moskitiery w oknie nie jest skomplikowanym zadaniem, a pozwoli nam poczuć się komfortowo w domu, bez potrzeby zakłócania właściwej cyrkulacji świeżego powietrza w pomieszczeniach.

źródło: Oknoplast

Więcej

Firma powiązana:

OKNOPLAST

Telefon 12 279 71 71
www.oknoplast.com.pl

OKNOPLAST