Nowości

Neonowe światła domu – kolekcja lamp Hemisphere marki Nowodvorski Lighting

03.03.2014

Neonowe kolory to hit ostatnich sezonów, który podbija serca projektantów nie tylko na wybiegach, ale i w aranżacji wnętrz. Energetyzujące róże, soczyste limonki i jaskrawe żółcie to ożywczebarwy modnych, designerskich mieszkań. Te intensywne kolory to również znak rozpoznawczy najnowszej kolekcji lamp marki Nowodvorski Lighting. Nowe wydanie kolekcji Hemisphere to sposób na wyraziste i oryginalne oświetlenie.

Neonowe wnętrza

To co tworzy znak rozpoznawczy kolekcji to neonowe kolory wnętrz abażurów, które świetnie korespondują z bielą ich zewnętrznej stronyStyl Pop-art, który narodził się w latach 60-tych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych przeżywa obecnie swój renesans, coraz częściej dosłownie goszcząc na salonach. To jemu zawdzięczamy graficzne, wręcz komiksowe motywy i modne dziś neonowe kolory. Urządzając wnętrza inspirowane sztuką Andy’ego Warhola czy Roya Lichtensteina w dużej mierze należy kierować się jednak zasadą umiaru. Współczesne mieszkanianie są już groteskowo-cukierkowe, a barwne elementy stanowią jedynie interesujące akcenty, które ożywiają minimalistyczną aranżację. Nie przytłaczają w ten sposób całości, a jedynie podkreślają jej optymistyczny wystrój i indywidualny charakter mieszkańców. Rolę taką może spełniać najnowsza propozycja oświetleniowa marki Nowodvorski Lighting.

Kolekcja Hemisphere to wiszące lampy o prostej, geometrycznej formienawiązującej do stylu lat 60-tych – abażury wykonane z białej, lakierowanej stali mają kształt symetrycznej półkuli zawieszonej na stalowejlince stanowiącej mocowanie oprawy. To co tworzy znak rozpoznawczy kolekcji to neonowe kolory wnętrz abażurów, które świetnie korespondują z bielą ich zewnętrznej strony. Oprawy dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych: white–greenfluo, white–yellowfluo oraz white – pinkfluo, czyli trzech najmodniejszych odcieniach pop-art’owych. Dzięki temu, że oprawy mają jednakowy,kulisty kształt  i różnią się jedynie kolorami wnętrza można przy ich pomocy tworzyć dowolne zestawienia kompozycyjne – monochromatyczne lub odważne, wielokolorowe kompozycje.

Energetyzujące dodatki

Kolekcja lamp Hemisphere marki Nowodvorski Lighting dzięki różnym propozycjom kolorystycznym pozwala na zabawę i tworzenie rozmaitych aranżacji. Jednak nie tylko wybór soczystych barw daje taką możliwość. W skład neonowych opraw oświetleniowych wchodzi bowiem sześć wiszących lamp dostępnych w dwóch, różnych rozmiarach – S i L.  Model w rozmiarze S o średnicy 33,5 cm na prostym zawieszeniu ma długość 95 cm, natomiast wariant L o średnicy 50 cm umocowany jest na luźno spuszonej lince, podkreślającej artystyczny charakter opraw i umożliwiającej regulację wysokości abażuru od 60 aż do 130 cm. Dzięki temulampy z kolekcji Hemisphere marki Nowodvorski Lighting dopasować można z łatwością do wysokości  i wielkości pomieszczeń. Wykonane ze stali lakierowanej oprawy idealnie sprawdzą się więc zarówno w przestronnych, loftowych wnętrzach, jak i mniejszych kawalerkach.

Dodatkowo, półkolisty kształt, który doskonale rozprasza światło sprawia, że lampy tego typu mogą pełnić rolę głównego oświetlenia, zawieszonego w centralnym punkcie pomieszczenia, jak również jako doświetlenie wyspy kuchennej, stołu w jadalni czy też kącika telewizyjnego.
Neonowe kolory, które królują ostatnio na ubraniach i w makijażu, podbiły również serca projektantów wnętrz i osób pragnących stworzyć nietuzinkowy wystrój mieszkania. Fluorescencyjne barwy przełamują schematy i tchną we wnętrza nową energię. Takie są również lampy z kolekcji Hemisphere, przy pomocy których możemy ożywi wnętrze kolorowym światłem.

Hemisphere white- pink fluo S:W skład neonowych opraw oświetleniowych wchodzi bowiem sześć wiszących lamp dostępnych w dwóch, różnych rozmiarach – S i L
Długość: 95 cm
Średnica: 33, 5 cm
Cena: 112,54 zł brutto

Hemisphere white-green fluoS:
Długość: 95 cm
Średnica: 33, 5 cm    
Cena: 112,54 zł brutto

Hemisphere white-yellow fluoS:
Długość: 95 cm
Średnica: 33, 5 cm   
Cena: 112,54 zł brutto

Hemisphere white-pink fluo L:
Długość: 60-130 cm
Średnica: 50 cm    
Cena: 274,91 zł brutto

Hemisphere white-green fluoL:
Długość: 60-130 cm
Średnica: 50 cm
Cena: 274,91 zł brutto

Hemisphere white-yellow fluoL:
Długość: 60-130 cm
Średnica: 50 cm    
Cena: 274,91 zł brutto

źródło i zdjęcia: Nowodworski Sp.j.

Firma powiązana:

Nowodvorski Lighting

Telefon 34 344 91 10/11
www.nowodvorski.com
nowodvorski@nowodvorski.com

Nowodvorski Lighting