Nowości

Kostka brukowa Trento firmy Polbruk – włoskie inspiracje w ogrodzie i parku

10.02.2014

Alpejskie miasta i miasteczka cechuje wyjątkowy, przesycony bogatą kulturą i historią klimat. Doskonałym przykładem jest włoski Trydent, zachwycający turystów renesansowym charakterem i zachęcający do wędrówek skomplikowaną siatką ulic, alei i ścieżek.

Miasto, to zainspirowało projektantów Firmy do stworzenia kostki brukowej Polbruk Trento, która reprezentuje wszystko, co najlepsze we włoskiej architekturze - elegancję, trwałość i ponadczasowy styl.

Wytyczaj nowe ścieżki z Polbrukiem!

Przydomowy ogród to miejsce, które powinno zachęcać do odwiedzin i spędzenia miłych, spokojnych chwil w otoczeniu zieleni. Musi być on zatem zaprojektowany z perfekcją i dbałością o szczegóły godną włoskich artystów
i architektów – zarówno w kwestii doboru odpowiednich roślin i kwiatów, jak i wytyczenia ścieżek oraz szlaków komunikacyjnych.

W spełnieniu drugiego wymogu pomoże elegancka, 7-elementowa kostka brukowa Trento firmy Polbruk. Kostka ta dostępna jest w dwóch grubościach (6 i 8 centymetrów) oraz dwóch wariantach strukturalnych, dzięki czemu każdy posiadacz ogrodu może wybrać opcję najlepiej spełniającą jego wymagania.

Wersja gładka z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom prostych, klasycznych rozwiązań. Bruk Trento w wersji płukanej, wyróżniający się delikatnie pofałdowaną fakturą, polecany jest natomiast wszystkim tym, którzy chcą, by alejki w ich ogrodzie były eleganckie, ale i nieco bardziej oryginalne.

Różne wymiary kostek brukowych Trento pozwalają ułożyć monochromatyczną mozaikę. Fot. Polbruk

Kostka brukowa Polbruk Trento przeznaczona jest jednak, nie tylko do aranżacji ścieżek w przydomowym ogrodzie. Doskonale sprawdzi się ona również w parkach i miejskich strefach zieleni, a także śmiało można ją wykorzystać jako stylowe rozwiązanie chodnikowe. Wszystko za sprawą dużej trwałości, odporności na ścieranie i wytrzymałości na różnego rodzaju czynniki zewnętrze. W skład serii Trento wchodzą kostki o 7 różnych wielkościach, jednak spójnych pod względem wyglądu i jednego z wymiarów.

Wymiar powtarzalny to 13,9 cm.

Bogactwo kolorów

Nowa kolekcja Polbruk Trento czerpie inspirację z najlepszych wzorców włoskiej architektury zarówno w kwestii stylistyki, jak i bogactwa barw oraz odcieni.

Kostki z tej linii dostępne są bowiem w kilku niezwykłych paletach kolorystycznych. W przypadku bruku o strukturze płukanej jest to szarość, grafit, żółć, czerwień i brąz. Jeżeli chodzi o wersję gładką, to posiadacze ogrodów mogą wybierać spośród sześciu odcieni: szarego, grafitowego, brązowego, barw jesieni, a także tonacji o nazwie hawaii oraz nerino.

Szeroki wachlarz kolorystyczny umożliwia idealne dopasowanie kostki do barwy i stylistyki domu oraz jego bezpośredniego otoczenia, dzięki czemu całą posesję cechować będzie kompozycyjna spójność. W sytuacji, gdy brukiem Trento firmy Polbruk wyłożona ma zostać większa przestrzeń, np. podjazd, chodnik, skwerek lub parkowe aleje, warto pomyśleć o zestawieniu ze sobą kostek o rożnych, chociaż zbliżonych odcieniach. Połączenie szarości z grafitem lub brązu z czerwienią będzie ciekawym rozwiązaniem, które efektownie urozmaici przydomowy lub miejski krajobraz.

Każdy, kto choć raz odwiedził alpejski Trydent wie, że tamtejszej atmosfery nie da się zapomnieć i porównać z żadną inną. W pamięci szczególnie utrwalają się kilometry uroczych alejek, dziesiątki zaułków i brukowanych ścieżek.

Na szczęście teraz, dzięki klasycznej, eleganckiej kostce brukowej Trento firmy Polbruk można we własnym ogrodzie lub pobliskim parku poczuć się jak na jednej z uliczek tego włoskiego miasteczka.

Polbruk Trento
Grubość: 6 lub 8 cm
Wymiary: 13,9×10,4; 13,9×12,2; 13,9×13,9; 13,9×15,7; 13,9×17,4; 13,9×19,2; 13,9×20,9 cm

Źródło i zdjęcia: Polbruk