Nowości

Villeroy & Boch wprowadził pierwszą linię podłóg z wysokiej jakości laminatu

17.01.2014

Villeroy & Boch przedstawia pierwszą linię podłóg z wysokiej jakości laminatu: Flooring Line obejmuje dekory klasyczne i nowoczesne, nadające niezwykły styl każdemu wnętrzu.

W pierwszym kwartale 2014 r. firma Villeroy & Boch wprowadzi na międzynarodowe rynki swoją pierwszą, ekskluzywną linię podłóg: Villeroy & Boch Flooring Line. Linia podłóg obejmuje cztery kolekcje – Country, Contemporary, Heritage i Cosmopolitan – zawierające 22 dekory, które pokazują, że produkowany dziś laminat może nawiązywać do klasyki, a równocześnie porywać nowoczesnością. Większość dekorów to ponadczasowe wariacje, interpretacje i nawiązania do drewna dębowego. Powierzchnia paneli posiada strukturę synchroniczną, czyli tłoczenia pokrywają się dokładnie ze słojami. Uzyskany efekt jest autentyczną, widoczną i odczuwalną interpretacją naturalnej struktury drewna.

Partnerem licencyjnym Villeroy & Boch Flooring Line jest koncern Swiss Krono Group. Laminowane podłogi produkowane są w zakładach Swiss Krono Group w Niemczech, Polsce, Rosji i Szwajcarii, a stamtąd wysyłane do punktów sprzedaży na całym świecie.

"Zamierzamy podjąć wieloletnią współpracę z firmą Villeroy & Boch. Chcemy wspólnie wprowadzić i uplasować Flooring Line na rynku tak, aby linia ta zagościła na stałe w asortymencie dystrybutorów podłóg”, mówi Maciej Karnicki, Dyrektor Generalny firmy Swiss Krono Group.

Ta globalna grupa przedsiębiorstw należy do liderów obróbki drewna, promując swoje główne wartości: jakość, innowacyjność i świadomość ekologiczną.

"Działająca na rynku międzynarodowym Swiss Krono Group posiada udokumentowane kompetencje w zakresie projektowania i produkcji innowacyjnych podłóg laminowanych. Połączenie estetyki, funkcjonalności i ekologii oraz nasz wspólny cel tworzenia kultury mieszkalnej sprawiają. że Swiss Krono Group jest dla Villeroy & Boch idealnym partnerem", twierdzi Michael Magenreuter, Dyrektor Rozwoju Biznesu Korporacyjnego Villeroy & Boch.

Country – piękne jak sama natura

Niektórzy najchętniej spędzają czas na zewnątrz: chodzą na przykład po górach albo na długie spacery po plaży. Do tych osób pasuje kolekcja Country. Sęki, pęknięcia i słoje nadają wnętrzu rustykalny charakter, szczególnie w odcieniu Castle Oak, który doskonale pasuje do wazonów z kamionki i antycznego dębowego stołu. Kombinację tę urozmaica jasny, błyszczący bar w nowoczesnym stylu.

Contemporary: eleganckie wnętrze

Stres codziennego życia sprawia, że czasem zapominamy żyć chwilą. Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu pozwolić sobie na relaks: w eleganckim pomieszczeniu, ponadczasowym jak perły prababci czy czarno-biała fotografia Steve'a McQueena. Pasują do tego także masywne deski podłogowe o spokojnym i solidnym charakterze, na przykład w kolorze Loft Oak, najpopularniejszym kolorze podłogi w amerykańskich loftach.

Heritage: inspirowane tradycją

Kamień i drewno – sprawdzony duet klasycznych dekorów podłogowych. Także w kolekcji Heritage. Na przykład dekory Travertin Oak i Travertin Hickory otaczają ramą przypominającą drewno elegancki trawertyn, a przy tym nigdy nie są zimne w dotyku. Równie niepowtarzalne są dekory Leaf Oak White i Leaf Oak Brown wzorowane na oryginalnym dekorze Switch firmy Villeroy & Boch. Cóż za piękne dziedzictwo!

Cosmopolitan: urok wielkiego miasta

Ludzie, którzy wiele podróżują, nastawieni są na kontrasty. Inaczej jest w Marrakeszu, inaczej w Londynie, jeszcze inaczej w Portofino. Równie wszechstronna jest kolekcja Cosmopolitan, ponieważ po każdej podróży najpiękniejszy jest powrót do domu. A ponieważ gusty są różne, dekory kolekcji Cosmopolitan różnią się w zależności od obszaru dystrybucji.

V-fugi nadają autentyczny wygląd

Z wyjątkiem obu dekorów imitujących trawertyn w kolekcji Heritage wszystkie panele Villeroy & Boch Flooring Line posiadają czterostronną, czyli okalającą v-fugę. Wszystkie cztery krawędzie zostały spłaszczone, a ułożone panele wyglądają jak deski podłogowe. Do każdego dekoru można dobrać odpowiedni kolor fugi.

Łatwy i szybki montaż

Swiss Krono Group wyposaża panele Villeroy & Boch Flooring Line w opatentowaną technologię montażu zatrzaskowego. Technologia ta bardzo ułatwia montaż podłogi: bez młotka, dobijaka metalowego i bez kleju można układać podłogę laminowaną znacznie szybciej, a eksploatacja jest możliwa tuż po montażu. Podłogi laminowane Villeroy & Boch Flooring Line można układać również na ogrzewaniu podłogowym, przestrzegając specjalnych wskazówek dotyczących tego zastosowania (patrz www.floors.villeroy-boch.com). Właściwości paneli, takie jak korzystniejszy opór cieplny, naturalne, przyjemne odczucie ciepła dla stóp oraz równomierne rozmieszczenie temperatury powierzchniowej, pozwalają nawet obniżyć koszty ogrzewania. Do wszystkich dekorów oferowane są pasujące listwy przypodłogowe.

Wyposażenie dystrybutorów

Dystrybutorzy otrzymają cyfrową broszurę, wszelkie informacje o kolekcjach oraz o współpracy partnerskiej między Villeroy & Boch i Swiss Krono Group. Do punków sprzedaży (POS) oferowane są różnego rodzaju ekspozytory o różnych rozmiarach, które można łączyć modułowo. Możliwe jest nawet zbudowanie prawdziwego systemu typu shop-in-shop, w zależności od możliwości przestrzennych w lokalu. Wraz z zestawami wystawowymi i pakietami dekoracyjnymi powyższe materiały promocyjne pozwalają na atrakcyjną prezentację produktu odpowiednio do marki.

źródło i zdjęcia: Villeroy & Bosch

Firma powiązana:

Villeroy and Boch

Telefon 22 645 17 10
www.villeroy-boch.com
biuro@villeroy-boch.com

Villeroy and Boch