Nowości

Nowe kabiny marki Cesana

15.06.2010

Kabiny prysznicowe Tecnobel i Tecnodor oraz  nowy rodzaj szkła w kabinach Tecnorama to  propozycje renomowanej włoskiej marki Cesana na pierwsze półrocze 2010 r. Nowe natryski łączy elegancka stylistyka oraz przemyślane rozwiązania techniczne...

Tecnobel – nowy natrysk zaprojektowany przez Pieta Billekensa, swoją stylistyką wpisuje się w minimalistyczną estetykę kabin Cesany. Włoski producent oprócz atrakcyjnego designu postawił także na wygodę jego użytkowania, m.in. prosty montaż i łatwość utrzymania w czystości.  Charakterystyczną cechą konstrukcji kabin Tecnobel jest montaż zawiasów bezpośrednio do ściany, co korzystnie wpływa na stabilizację konstrukcji. Na zawiasach odbywa się także regulacja pionu drzwi (do 3,5 cm) w przypadku nierównej ściany.

Natomiast zatopienie zawiasów w strukturze szkła jest elementem, który ułatwia utrzymanie kabiny w czystości. (Dzięki takiemu rozwiązaniu tafla szkła od wewnętrznej strony kabiny jest idealnie gładka, bez jakichkolwiek zakamarków, w których mogą się gromadzić zanieczyszczenia.)

Drzwi kabiny Tecnobel wykonane zostały ze szkła o grubości 6 mm, ściany stałe z 8 mm, profile z anodowanego aluminium, zawiasy z chromowanego mosiądzu. Natrysk o standardowej wysokości 200 cm dostępny jest w szerokościach od 69 do 100 cm. Oferowane opcje zabudowy to: kabina dwuelementowa w wersji drzwi do drzwi oraz drzwi plus ściana stała, a także drzwi do wnęki.

Wszystkie modele dostępne są w wersji otwieranej. W przypadku konstrukcji kabiny dwuelementowej uwagę należy zwrócić także na atrakcyjny sposób zaprojektowania ramienia stabilizującego, które tworzy stylistyczną całość z profilem drzwi.

Tecnodoor, to kolejna nowa kabina Cesany, również autorstwa Pieta Billekensa. Ekonomiczny model z przesuwnymi drzwiami zaprojektowany został w dwóch konfiguracjach: jako kabina narożna w wersji z drzwiami i ścianą stałą oraz jako drzwi do zabudowy wnęki.

Forma kabiny jest mocno zgeometryzowana dzięki szerokim profilom bocznym oraz profilowi górnemu, które ujmują konstrukcję w swego rodzaju ramę. Górny profil pełni też ważną rolę estetyczną - ukrywa mechanizm przesuwania drzwi. Uwagę warto zwrócić także na doskonałe proporcje szklanych tafli, które przecinają się idealnie na środku kabiny tworząc estetyczny kontrapunkt.

Kabina Tecnodoor wykonana jest z 6 mm szkła hartowanego oraz profili z jasnego aluminium.  Oferowana jest w szerokościach od 67 do 100 cm i wysokości 200 cm.

Nową propozycją w linii kabin Tecnorama jest wprowadzenie szkła zmatowionego w strefie postaci. Wersja o nazwie deco glass  jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających alternatywy dla szkła całkowicie przezroczystego. Minimalistyczny design, inteligentne rozwiązania technologiczne sprawiają, że jest to kabina na miarę oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów.

W ofercie: kabiny narożne (kwadratowe i półokrągłe) oraz drzwi do zabudowy wnęki.

Więcej informacji na temat produktów Cesana  można znaleźć na stronie internetowej firmy Coram Poland, dystrybutora  marki w Polsce:  www.coram.pl

Firma powiązana:

Coram

Telefon 22 899 15 40, 22 899 03 20
www.coram.pl
coram@coram.pl

Coram