Nowości

Kolekcje inspirowane drewnem: Hasel, Pini i Pago, czyli jak zamienić dom w oazę spokoju

18.12.2013

Od dawna wiadomo, że najlepiej odpoczywa się na łonie natury. To dlatego wnętrza, które zawierają elementy kojarzące się z przyrodą, szczególnie sprzyjają wypoczynkowi.

Specjalnie z myślą o osobach pragnących stworzyć taką oazę spokoju w swoim domu, projektanci Grupy Paradyż przygotowali kolekcje płytek odwzorowujących drewno.

Powrót do natury

Elementy aranżacji wnętrza, które czerpią z natury, nie tylko doskonale służą relaksowi – wpisują się również w aktualne, światowe trendy w designie. Jeśli zatem chcemy, aby nasz dom był nie tylko piękny i sprzyjający wyciszeniu, ale jednocześnie modny - warto sięgnąć po inspiracje wprost z natury. Drewno to motyw niezwykle uniwersalny. W dziedzinie projektowania wnętrz obecny jest niemal od zawsze.

Dziś, między innymi dzięki technologii druku cyfrowego, którą w procesie produkcji wykorzystuje Grupa Paradyż, możemy osiągnąć bardzo realistyczne odwzorowanie naturalnego materiału na płytce ceramicznej. Technologia ta pozwala także perfekcyjnie oddać ciepłą kolorystykę drewna oraz jego różnorodne wybarwienia. Poszczególne etapy produkcji umożliwiają uzyskanie charakterystycznej struktury powierzchni, a nawet sęków, co jeszcze bardziej przybliża płytkę ceramiczną do pierwowzoru, czyli kawałka naturalnego drewna.

Prywatna oaza spokoju

Kolekcja płytek inspirowanych drewnem: Hasel
Kolekcja płytek inspirowanych drewnem: Pago

Najnowsze kolekcje Grupy Paradyżpowstały, aby stworzyć w naszych domach niepowtarzalny klimat i atmosferę relaksu. Wnętrze zaaranżowane za pomocą drewnopodobnych płytek będzie niezwykle funkcjonalne oraz bardzo modne i ponadczasowe. Kolekcja Pini w formacie 60 x 60 cm, zainspirowana jest starym, przetartym drewnem i fragmentami desek wyrzuconych z morza i ponownie poskładanych. Stąd widoczna w kolekcji struktura i „mozaikowe” łączenie niewielkich elementów. Wiernie oddaje ona wzór sosny.

"W procesie projektowania postawiliśmy na bardzo dokładne odwzorowanie natury, wraz ze wszystkimi jej znakami charakterystycznymi, co powoduje, że płytka staje się niepowtarzalna i wyjątkowa. Dzięki temu posiada swoją historię zapisaną przez czas. Skierowana jest do klientów, którzy poszukują nowych wartości w prostym materiale. Świetnie sprawdzi się w tradycyjnej góralskiej gospodzie, jak i w nowoczesnym wnętrzu. Jest bardzo uniwersalna, w ciepłym, naturalnym i spokojnym kolorze"- mówi Beata Dela, Menedżer Produktu w Grupie Paradyż.

Hasel to kolekcja w kształcie długich desek: 21,5 x 98,5 i 16 x 98,5 cm, która wyróżnia się ciemnymi, nasyconymi kolorami i niepowtarzalną grafiką. Inspiracją do jej stworzenia było drewno orzecha. Postawiłam na wierne odtworzenie różnic kolorystycznych występujących w naturalnym materiale. Jest to kolekcja doskonale nadająca się do wielu wnętrz. Świetnie  sprawdzi się w salonie, sypialni, jak również w łazience. Pozwala na bardzo modne łączenie drewnianej podłogi ze wszystkimi innymi płytkami, bez względu na formaty – zaznacza Beata Dela.

Kolekcja Pago, również w formatach 21,5 x 98,5 i 16 x 98,5 cm, to z kolei bardzo nowoczesna, ale jednocześnie elegancka i ciepła propozycja dla osób, które cenią naturalne i oryginalne motywy.

"Zgrabny format deski, wierne oddanie rysunku drewna, nowoczesna kolorystyka, delikatna, matowa i jednocześnie lekko szorstka powierzchnia, sprawiają, że płytka prezentuje się niezwykle stylowo. Piękny rysunek drewna bardzo łatwo da się uzupełnić dodatkami we wszystkich kolorach i stylach" – podkreśla Agnieszka Grzegorczyk, Menedżer Produktu w Grupie Paradyż.

We wszystkich kolekcjach inspirowanych drewnemwykorzystana została technologia druku cyfrowego, która pozwala na idealne odwzorowanie naturalnie występujących w naturze motywów i elementów. Niewątpliwą zaletą takich płytek, poza walorami estetycznymi, jest ich uniwersalność. Dzięki odporności na wilgoć i łatwości w utrzymaniu, można je z powodzeniem zastosować w łazience, kuchni czy salonie. Ponadto płytki są niezwykle trwałe. Mogą być zatem użytkowane przez wiele lat, bez konieczności impregnacji czy gruntownej regeneracji, której wymagają naturalnie drewniane powierzchnie.

Pozostałe kolekcje Grupy Paradyż inspirowane drewnem:

  • Thorno (21,5 x 98,5; 16 x 98,5 cm)
  • Podiumo (60 x 60 cm)

źródło i zdjęcie: Grupa Paradyż 

Firma powiązana:

Ceramika Paradyż

Telefon 44 736 41 00, bezpłatna infolinia 800 55 66 77
www.paradyz.com, www.myway-paradyz.com

Ceramika Paradyż