Nowości

Fit and Slim. Na podłogę i na ścianę

16.12.2013

Dzięki zastosowaniu włókien szklanych beton przeszedł prawdziwą metamorfozę, która umożliwia mu konkurowanie nawet z... płytkami ceramicznymi. Obecnie na rynku dostępne są niezwykle wytrzymałe płytki z betonu architektonicznego o grubości zaledwie 2 cm, które z powodzeniem można stosować zarówno na powierzchniach pionowych jak i poziomych.

Wcześniejsze oblicza betonu

Kolekcja płytek betonowych Slim marki Modern Line została wykonana z betonu GRCBeton stosowany w budownictwie to najczęściej beton licowy, lub najbardziej rozpowszechniony i uniwersalny, zawierający stalowe konstrukcje żelbet. Trwały i solidny, stanowi podstawę do wykonania kluczowych elementów architektonicznych: fundamentów, ścian czy płyt. Nowe technologie umożliwiły stworzenie odmiany betonu, która, zachowując jego podstawowe właściwości, jest jednocześnie lżejsza i cieńsza. Otwiera to nowe, dekoracyjne możliwości i zastosowania dla tego, do tej pory stricte budowlanego, materiału.

Nowy gracz na rynku: płytki betonowe

Kolekcja płytek betonowych Slim marki Modern Line została wykonana z betonu GRC (Glassfibre Reinforced Concrete), specjalnej odmiany wzmacnianej szklanymi włóknami, które w odróżnieniu od tradycyjnego betonu elewacyjnego, umożliwiają tworzenie jednocześnie bardzo wytrzymałych i lekkich elementów – o nowym materiale opowiada ekspert marki Modern Line, Agnieszka Krasowska. Dzięki technologii GRC możliwe było uzyskanie grubości na poziomie 2 cm, a ten wymiar pozwala płytkom betonowym swobodnie konkurować z najpopularniejszą okładziną – płytkami ceramicznymi.

Wysmuklona przestrzeń

Obok wytrzymałości i wysokich parametrów samego betonu, płytki z tego materiału dają nietypowy i bardzo wyrazisty efekt aranżacyjnyPodstawowa zaleta? Obok wytrzymałości i wysokich parametrów samego betonu, płytki z tego materiału dają nietypowy i bardzo wyrazisty efekt aranżacyjny. Płytki betonowe Slim, wykończone w powierzchni natural, w czterech odcieniach szarości pozwalają nowocześnie zaprojektować przestrzeń i nadać jej bardzo modny, industrialny klimat. Mogą być też podstawą dla oszczędnego w wyrazie, stonowanego stylu skandynawskiego. System Slim może być stosowany jako płytki ścienne, podłogowe oraz płytki tarasowe. Podstawowy, kwadratowy wymiar płytki to 80x80, dzięki czemu uzyskujemy efekt geometrycznego porządku.

Płytki betonowe to rozwiązanie, które łączy znaną formę z nowym materiałem. Surowa powierzchnia betonu i jego trwałość, ujęta w ramę eleganckiej kwadratowej płytki to mocna propozycja dla współczesnego projektanta.

źródło i zdjęcie: BRUK

Firma powiązana:

Bruk Sp. z o. o.

Telefon 32 456 09 70
www.bruk.info.pl
bruk@bruk.info.pl

Bruk Sp. z o. o.