Nowości

Nowa linia grzejników Purmo – Aura Comfort i Aura Basic

03.12.2013

Purmo Aura to nowa linia grzejników konwektorowych, które sprawią, że nawet pomieszczeniom z dużym przeszkleniem łatwo zapewnić komfort cieplny. Moc i wydajność, przy niewielkich rozmiarach, to cechy charakterystyczne modeli Aura Comfort, Aura Basic oraz naściennych grzejników Aura Slim.

Grzejnik konwektorowy Purmo montowany do podłogi – Aura ComfortNowe modele grzejników konwektorowych Aura Comfort i Aura Basic to rozwiązanie stosunkowo tanie i efektywne. Ich wysoka moc sprawia, że nawet duże pomieszczenia nagrzewają się bardzo szybko. Działanie sił konwekcji, czyli wydmuchiwanie ciepłego powietrza w górę powoduje, że w pomieszczeniach z dużymi przeszkleniami szyby nie pokrywają się rosą.

Ogrzewanie konwekcyjne wykorzystuje efekt unoszenia się ciepłego, ogrzanego powietrza w całym pomieszczeniu na zasadzie cyrkulacji. Grzejniki konwektorowe Purmo Aura niwelują odczucie chłodu bijącego od dużych przeszklonych powierzchni, nawet gdy na zewnątrz panują minusowe temperatury. Ogrzewanie konwektorowe jest niezawodne, bezpieczne i łatwe w obsłudze. Grzejniki Purmo Aura mają niewielkie rozmiary i wysoką estetykę wykończenia. Są dostępne w bogatej palecie kolorów RAL, można je więc łatwo dopasować do aranżacji wnętrza.

Aura Basic – bazowe źródło ciepła w stalowej obudowie

Ogrzewanie konwekcyjne wykorzystuje efekt unoszenia się ciepłego, ogrzanego powietrza w całym pomieszczeniu na zasadzie cyrkulacji.Basic – [to z ang. określenie słów: podstawowy, fundamentalny i zasadniczy]. A zatem Aura Basic to postawa komfortu cieplnego w pomieszczeniach przeszklonych. Aura Basic to baza jakiej potrzebujemy, gdy poczujemy nagłe ochłodzenie. Szybko nagrzeje pomieszczenia – zarówno w biurach, salonach, jak i ogrodach zimowych, a także w witrynach sklepowych, gdzie niedopuszczalny jest widok zaparowanych szyb.

Elementem grzejnym Purmo Aura jest miedziano - aluminiowy wymiennik ciepła ukryty w estetycznej obudowie stalowej, od góry osłonięty perforowaną kratką stalową. Obudowa grzejników Aura nie nagrzewa się bezpośrednio od czynnika grzewczego, co zapobiega utracie energii poprzez promieniowanie do powierzchni szklanych, obniżając tym samym koszty eksploatacyjne. Purmo Aura Basic to grzejnik stojący na podłodze. Montowany jest do niej za pomocą estetycznych konsol montażowych. Kratka górna modelu Basic jest wykonana ze stali i jest dostępna w kilku wariantach perforacji.

Aura Basic - dane techniczne:

Szerokość: 146, 186, 236 mm
Długość: od 600 do 2900 mm
Wysokość: 90, 140, 240, 280 mm
Przyłącza wodne: 2 x G ½" - gwint wewnętrzny
Ciśnienie robocze: 10 bar
Temperatura maksymalna: 110 oC
Ciśnienie próbne: 13 bar

CENA: od 578 PLN do 2607 PLN netto

Aura Comfort – subtelny i stylowy, o dużej mocy

Grzejniki naścienne Aura Slim Basic i Aura Slim Comfort stanowią doskonałe uzupełnienie standardowej serii grzejników stojących Aura oraz kanałowych AquiloComfort – [z ang. oznacza wygodę, luksus]. Aura Comfort to także grzejnik konwektorowy montowany do podłogi. Różni się od swojego poprzednika ozdobną, trwałą, ażurową, wykonaną z aluminium kratką, przez którą wydobywa się ciepłe powietrze. Zaprojektowany bardzo estetycznie i elegancko Aura Comfort zapewni ciepło w pomieszczeniach reprezentacyjnych, gdzie będzie nie tylko ogrzewać, ale i zdobić.

Aura Comfort – dane techniczne:
Szerokość: 96, 146, 186, 236 mm
Długość: od 600 do 2900 mm
Wysokość: 90, 140, 240, 280 mm
Przyłącza wodne: 2 x G ." - gwint wewnętrzny
Ciśnienie robocze: 10 bar
Temperatura maksymalna: 110 oC
Ciśnienie próbne: 13 bar

CENY: od 545 PLN do 3132 PLN netto

Aura SLIM – naścienne grzejniki konwektorowe

Doskonałym uzupełnieniem grzejników konwektorowych Aura Basic i Aura Comfort są ich odpowiedniki zawieszane na ścianie. Grzejniki naścienne Aura Slim Basic i Aura Slim Comfort stanowią doskonałe uzupełnienie standardowej serii grzejników stojących Aura oraz kanałowych Aquilo. Gładkie grzejniki Aura Slim spełniają - pozornie wykluczające się - wymagania dotyczące minimalizacji wymiarów do osiągania maksymalnej mocy cieplnej przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego wyglądu.

Grzejniki Aura Slim dzięki niewielkim wymiarom nie przykuwają uwagi, a jednocześnie bardzo wydajnie ogrzewają pomieszczenia, nie zabierając wiele przestrzeni na ścianach.

Aura Slim Basic oraz Comfort – dane techniczne

Szerokość: 80, 130, 180, 230 mm
Długość: od 400 do 2000 mm
Wysokość: 140, 240, 280, 350, 500, 650 mm
Przyłącza wodne: 2 x G ½" - gwint wewnętrzny
Ciśnienie robocze: 10 bar
Temperatura maksymalna: 110 stopni Celsjusza
Ciśnienie próbne: 13 bar

CENY: od 499 PLN do 2416 PLN netto

źródło i zdjęcia: Rettig Heating

Firma powiązana:

Rettig Heating

Telefon 22 544 10 00
www.purmo.pl
purmow@purmo.pl

Rettig Heating