Nowości

Nowy akumulator litowo-jonowy Bosch 18 V o jeszcze większej wydajności

26.11.2013

Większa wydajność pracy i mniej przerw na ładowanie - to zapewnia nowy akumulator litowo-jonowy 18 V o pojemności 2,0 Ah. Można go zastosować do ponad 10 elektronarzędzi oraz narzędzi ogrodowych marki Bosch Zielony.

Dzięki zwiększonej o 33% pojemności nowy akumulator 18 V z linii Zielonej Bosch gwarantuje wydłużony czas pracy na jednym cyklu ładowania. Oznacza to większą wygodę użytkowania i możliwość szybszego zakończenia prac w domu i ogrodzie bez zbędnych przerw na doładowanie akumulatora. Z kolei rzadsze ładowanie przekłada się na dłuższą żywotność akumulatora. Wydłużenie czasu użytkowania akumulatora zapewnia także system elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection), który skutecznie chroni je przed przeciążeniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem.

Jeszcze większa moc akumulatora - jak to działa w praktyce?Nowy akumulator 18 V z linii Zielonej Bosch

Aby przekonać się, jaka jest moc nowego akumulatora, wystarczy porównać go z akumulatorem poprzedniej generacji o pojemności 1,5 Ah. W ramach testu, przy użyciu wiertarko-wkrętarki Bosch PSR 18 LI-2 wkręcano wkręty w miękkie drewno. Przy zastosowaniu nowego akumulatora o pojemności 2,0 Ah liczba wkręconych wkrętów o wymiarach 4x30 mm wynosiła 400. Natomiast przy użyciu akumulatora o pojemności 1,5 Ah - 300. Nowy akumulator pozwolił wkręcić aż 33% więcej wkrętów - i to bez konieczności doładowania w trakcie pracy!

W ramach przeprowadzonego testu porównano także liczbę cykli ładowania akumulatorów niezbędnych do wkręcenia 200 dużych wkrętów o wymiarach 10x100 mm. Nowy akumulator 2,0 Ah wymagał jedynie czterech cykli, tymczasem jego poprzednik potrzebował ich aż sześciu.

Uniwersalne zastosowanie

System akumulatorowy 18 V umożliwia stosowanie jednego i tego samego akumulatora we wszystkich elektronarzędziach wchodzących w skład systemu. Wystarczy zatem kupić pierwsze narzędzie z akumulatorem i ładowarką, a każde kolejne możesz nabyć już bez tych elementów. To duża oszczędność przy zakupie kolejnych narzędzi. Wszystkie narzędzia z systemu 18 V są już dostępne i mogą być zasilane nowym akumulatorem 2,0 Ah.

Nowy akumulator litowo-jonowy 18 V o pojemności 2,0 Ah można także kupić jako oddzielny produkt. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 319 zł brutto.

źródło i zdjęcia: Robert Bosch

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.