Nowości

Napowietrzacze TUCAI - wymierna oszczędność wody w gospodarstwie domowym

21.11.2013

Rozwiązanie to znakomicie sprawdza się w gospodarstwach domowych - w kuchniach, łazienkach etc. Stosując napowietrzacie TUCAI oszczędzamy do 60 % wody.

Napowietrzacze TUCAI są antybakteryjne: specjalna bodowa zapobiega mieszaniu się powietrza z wodą, kiedy perlator nie jest używany, co przeciwdziała rozwojowi bakterii. Napowietrzacie TUCAI charakteryzują się trwałością zwiększoną o 30%: specjalny kształt filtra wydłuża okres użytkowania, specjalne tworzywo, którego wykonany jest filtr, opóźnia przywieranie kamienia zawartego w wodzie.

Łącznie z napowietrzaczem TUCAI może być zamontowany korpus antykradzieżowy (za pomocą załączonego kluczyka). Po dokręceniu mosiężny pierścień obraca się i uniemożliwia ręczny demontaż. Z tego względu napowietrzacz jest dedykowany do montażu w miejscach publicznych.

Napowietrzacze TUCAI wyposażone są w ogranicznik przepływu, który nalezy montować między baterią a wężem prysznicowym. Dzięki swojej budowie zapobiega on powstawaniu nadmiernego ciśnienia i stabilizuje przepływ na poziomie około 9l/min, niezaleznie od ciśnienia w sieci i poziomu otwarcia przepływu baterii. Przynosi to wymierne oszczędności wody na poziomie 50-60 % w porównaniu do standardowej baterii.

Wkładka wewnętrzna ogranicznika wykonana jest z tworzywa, które opóźnia osadzanie się kamienia zawartego w wodzie oraz dodatkowo wyposażona jest w zawór zwrotny, który zapobiega cofaniu się wody.

Napowietrzacie TUCAI produkowane są w Europie, pakowane w blistry i eksponowane na specjalnych ekspozytorach. Przedstawicielem producenta w Polsce jest ARKA Sp.J.

źródło i zdjęcie: ARKA Sp. J.