Nowości

Nowa powłoka RUUKKI HIARC REFLECT zwiększająca efektywność energetyczną budynków

15.11.2013

Ruukki wprowadza na rynek nową powłokę Ruukki Hiarc reflect. Jest to powłoka elewacyjna, która odbija promieniowanie cieplne słońca, a dzięki temu utrzymuje powierzchnię płyt w niższej temperaturze.

To z kolei zmniejsza potrzebę chłodzenia wewnętrznego, a przez to poprawia efektywność energetyczną budynków.

Nowa powłoka elewacyjna RUUKKI HIARC REFLECTPowłoka odbijająca ciepło stanowi kolejny przykład rozwiązań opracowywanych przez Ruukki z myślą o poprawie efektywności energetycznej budynków.  utrzymuje ciemniejszą elewację w niższej temperaturze i zmniejsza odkształcenia stali. Wpływa to na poprawę szczelności złączy płyt warstwowych. Taka powierzchnia pozwala także stosować większe rozpiętości przy elementach ściennych o ciemnych kolorach. Fasady metalowe podlegają rozszerzalności cieplnej. Przykładowo standardowe powierzchnie stalowe w ciemnym kolorze mogą osiągać temperaturę aż do 80-90°C w słońcu.

- Powłoka Hiarc reflect może obniżyć temperaturę powierzchni ściany aż o 20°C, zmniejszając w ten sposób potrzebę chłodzenia wewnątrz budynku -  mówi Przemysław Beciński, Dyrektor ds. sprzedaży firmy Ruukki.

Hiarc reflect to powłoka elewacyjna o dobrej odporności na zużycie i promieniowane UV, dzięki czemu zachowuje swój pierwotny kolor i połysk bez płowienia, a przy tym pozostaje czysta. Hiarc reflect jest odpowiednia jako powłoka zewnętrzna dla płyt warstwowych, ale może też być używana w przypadku blach trapezowych w budynkach nieocieplanych.

Powłoka Hiarc reflect dostępna jest  w najbardziej popularnych kolorach elewacji: białym, ciemnoszarym, metalicznym srebrnym  i metalicznym ciemnosrebrnym.

źródło i zdjęcia: Ruukki Polska

Firma powiązana:

Ruukki Polska

Telefon 46 85 81 600
www.ruukkidachy.pl

Ruukki Polska