Nowości

Lepsza, szybsza, gładsza – nowa grubowarstwowa masa szpachlowa UZIN NC 196 New

06.11.2013

Równe podłoże to podstawowy warunek do zamontowania z sukcesem wykładzin, płytek ceramicznych, kamienia czy podłogi drewnianej. Niestety równość jastrychów instalowanych przez deweloperów pozostawia nadal wiele do życzenia. Na szczęście ten problem można rozwiązać stosując odpowiednią masę szpachlową. Teraz, dzięki ulepszonej formule masy NC 196 New firmy UZIN, wyrównana powierzchnia będzie jeszcze bardziej trwała, a jej realizacja - szybsza.

Grubsza sprawa

Masa UZIN NC 196 New służy do wyrównywania podłoży w grubszych warstwach - można ją stosować od 2 do 40 mm. Zgrubne wyrównanie powierzchni jest bardziej oszczędne, a podczas wiązania masy występują niewielkie naprężenia skurczowe, nawet w przypadku dużych grubości.

- Grubszą warstwę masy szpachlowej stosuje się przeważnie jako wyrównanie powierzchni w obiektach remontowanych. Często podłoża w tych obiektach są dość słabe i wymagają wyrównania masą o ograniczonym skurczu  – wyjaśnia Janusz Dziewanowski, kierownik sprzedaży firmy UZIN. – Masa sprawdzi się też jako warstwa wyrównująca na stropach po odcięciu wilgoci za pomocą membrany uszczelniającej UZIN PE 480 z posypką. Grubszą warstwę masy warto również zastosować pod parkiety warstwowe, wykładziny PCV oraz płytki ceramiczne.

Błyskawiczne tempo

W porównaniu z poprzednią wersją masy, NC 196 New charakteryzuje się szybszym czasem schnięcia i lepszym wiązaniem w niekorzystnych warunkach, a także poprawionym efektem samopoziomującym. 3 mm na dobę to wynik oznaczający dużą przewagę nad produktami konkurencyjnymi.  Kolejną zaletą jest możliwość wchodzenia na wylaną powierzchnię po upływie stosunkowo krótkiego czasu – co dla pragnących by prace remontowe posuwały się w szybkim tempie może mieć kluczowe znaczenie.

Większa wytrzymałość

Nowa odsłona znanej i popularnej wśród wykonawców masy ma również większe parametry wytrzymałościowe: C25, F6 (jej poprzedniczka charakteryzowała się wartościami C20 i F5).

- Parametr C mówi nam o wytrzymałości na ściskanie, a parametr F - wytrzymałości na zginanie – dodaje Janusz Dziewanowski. – To najważniejsze właściwości, które powinno się brać pod uwagę, zwłaszcza przy wyrównywaniu słabych podłoży. Rzadsza konsystencja skutkuje lepszą możliwością pompowania, a także lepszą rozpływnością, co ma niebagatelne znaczenie dla komfortu pracy fachowca. 

Łatwo dostępne informacje

Kolejną nowością jest wprowadzenie na opakowaniu piktogramów, które są dobrze widoczne i pozwalają wykonawcy błyskawicznie zorientować się w parametrach produktu. Wśród przejrzystych symboli znajdziemy informacje o możliwych zakresach grubości warstwy, ilości potrzebnej wody, optymalnej temperaturze stosowania, czasie obróbki, czasu po jakim możliwe jest wchodzenie na powierzchnię, czasu po jakim możliwy jest montaż podłogi, zużycie, długość okresu przechowywania, informacja o możliwości stosowania na instalację ogrzewania podłogowego itp.

- W dobie konieczności coraz szybszego podejmowania decyzji, chcieliśmy maksymalnie ułatwić naszym klientom orientację w parametrach naszych produktów -  wyjaśnia Janusz Dziewanowski z firmy UZIN Polska. – Wykonawca "rzutem oka" na opakowanie naszego produktu będzie mógł stwierdzić, czy spełnia on jego potrzeby.

źródło i zdjęcia: Uzin Polska Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Uzin Polska Sp. z o.o.

Telefon 76 723 91 50.
www.uzin.pl
biuro@uzin-utz.com

Uzin Polska Sp. z o.o.