Nowości

"Skarby Natury" – kolekcja dębowych podłóg litych w ofercie Barlinka

04.05.2010

Firma Barlinek rozszerzyła ofertę dębowych podłóg litych. Po sukcesie pierwszych dyli drewnianych przyszedł czas na nowe wyroby, poddane dodatkowym procesom  postarzania oraz barwienia, dzięki którym te szlachetne podłogi nabrały niepowtarzalnego charakteru i wyglądu...

Klasyka i elegancja

Systematycznie powiększana  kolekcja podłóg litych Barlinka cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród zwolenników podłóg drewnianych.  Lite drewno, z którego  te posadzki są wykonane, najwyższa jakość  surowca oraz grubość szlachetnej warstwy użytkowej  - wszystkie  te elementy  sprawiają, że wnętrze, w którym znajduje się taka podłoga, emanuje naturalnym pięknem. Dzięki różnorodnym procesom, jakim zostają poddane wyroby w fazie produkcji,  otrzymujemy w efekcie kilkanaście wzorów podłóg, które sprostają najbardziej wyrafinowanym oczekiwaniom. 

W ofercie handlowej występują podłogi dębowe w standardowym  wykończeniu o wdzięcznych nazwach Diamond, Ruby oraz Amber.  Nowości z gatunku podłóg dębowych to szeroka gama desek koloryzowanych od jasnych, bielonych jak  Pearl, czy Amethyst, poprzez nieco ciemniejsze odcienie, takie jak: Birmit, Coral, Topaz, Rubellit czy Beryl, aż do niemal czarnej –  postarzanej i barwionej podłogi Onyx.  Każda z wymienionych podłóg urzeka urodą prawdziwego drewna. Dąb Pearl to podłoga postarzana z wyraźnymi wgłębieniami , o wyjątkowo jasnej  – perłowej  - barwie. 

Dąb Topaz to beżowo- brązowa podłoga,  której wyraźne usłojenie zostało dodatkowo podkreślone poprzez ciemniejsze zabarwienie. Onyx to z kolei prawie czarna podłoga, na której gdzieniegdzie przebłyskuje  jaśniejszy kolor słojów drewna. Każda z podłóg urzeka urodą prawdziwego drewna.

Wykończenie  powierzchni

We wszystkich podłogach litych w ofercie Barlinka krawędzie deski są specjalnie fazowane,
co podkreśla oryginalność i naturalność wyrobu. Każda z desek od spodu jest dodatkowo rowkowana, aby zniwelować naprężenia i naturalną pracę drewna podczas długoletniej eksploatacji, a zarazem  by ułatwić montaż.

Wszystkie oferowane podłogi są lakierowane bądź olejowane. W trosce o najwyższą jakość zastosowany lakier jest nie tylko łagodny dla środowiska i bezpieczny dla użytkowników, ale też zapewnia wysoką ochronę na ścieranie i zarysowania. Olej użyty do impregnacji podłóg zapobiega wnikaniu brudu, a ponadto ożywia barwę podłogi i uwypukla strukturę podłogi.

Znakomita większość dyli dębowych została dodatkowo poddana procesowi  szczotkowania, aby w ten sposób podkreślić wyraźną strukturę i przepiękny rysunek drewna. Fabryczne wykończenie sprawia, że deska nie wymaga już ani cyklinowania, ani  dodatkowego zabezpieczenia  tuż po ułożeniu. Znacząco zmniejsza to nie tyko czas, ale i koszt montażu podłogi. Deski te montujemy do podłoża na stałe poprzez  przyklejenie  lub mocowanie na „ukryty gwóźdź” do tzw. ślepej podłogi. Taki montaż zwiększa walory użytkowe. Podłogi lite z oferty Barlinka mają warstwę użytkową o grubości aż 8 mm, dzięki czemu  w czasie użytkowania można je wielokrotnie poddawać renowacji.  

Wymiary desek to:  135 mm (szerokość) x 18 mm (grubość), a długości desek w paczce wahają
się od 1,8 m do 0,6 m

Koszt 1 m2 podłogi wynosi: 315 zł brutto

Więcej