Nowości

Kasetowy ogranicznik temperatury RTL

12.11.2013

Kasetowy ogranicznik temperatury RTL to samoczynny regulator umożliwiający utrzymanie stałej temperatury czynnika grzewczego mniejszych powierzchni grzewczych w kombinowanych systemach ogrzewania podłogowego i grzejnikowego. Działanie ogranicznika jest proporcjonalne do regulacji temperatury czynnika na powrocie z grzejnika lub w pętli ogrzewania podłogowego.

Temperatura wody jest przenoszona z korpusu zaworu na czujnik. Jeśli nastawiona na głowicy wartość temperatury jest niższa od temperatury wody, regulator zamyka się, jeśli wyższa - otwiera. Zakres nastaw temperatury czynnika grzewczego wynosi od 10 do 50°C.

Ogranicznik temperatury RTL służy do ograniczenia temperatury czynnika w instalacji ogrzewania podłogowego rozmieszczonej w pomieszczeniu o powierzchni nie przekraczającej 20 m², długości pętli rur grzewczych do 100 m i o średnicy wew. 12 mm. Pętla grzewcza ogrzewania podłogowego może być podłączona do instalacji ogrzewania grzejnikowego o parametrach 70/55°C - poprzez ogranicznik temperatury zostaje zabezpieczona przed wzrostem temperatury czynnika grzewczego powyżej 50°C.

Zastosowanie ogranicznika temperatury eliminuje konieczność zabudowy zaworu mieszającego i dodatkowej pompy obiegowej. Dlatego też jest on stosowany w zintegrowanych układach ogrzewania podłogowego i grzejnikowego.

źródło i zdjęcie: Schlosser Heiztechnik Gruppe Polska