Nowości

Farba Tikkurila Otex Adhesion Primer - gruntowanie powierzchni

31.10.2013

Otex Adhesion Primer marki Tikkurila jest specjalistyczną farbą, przeznaczoną do gruntowania problematycznych powierzchni wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Jej użycie zapewnia bardzo dobrą przyczepność farby nawierzchniowej.

Właściwe gruntowanie powierzchni jest niezwykle ważnym etapem prac malarskich i w dużej mierze decyduje o ich satysfakcjonującym efekcie oraz o trwałości wymalowania. Pominięcie gruntowania ma negatywny wpływ na wygląd, a także wytrzymałość powłoki. Złe skutki przynosi zarówno użycie produktu gruntującego niskiej jakości, jak i niewłaściwie dobranego - powinien być on dopasowany do farby nawierzchniowej oraz do rodzaju malowanej powierzchni.

Farba Tikkurila Otex Adhesion Primer polecana jest do gruntowania problematycznych powierzchni, takich jak: drewno, szkło, płytki ceramiczne, włókno szklane, PVC, ocynkowane płyty metalowe, elementy aluminiowe. Może być stosowana na podłoża uprzednio malowane farbami alkidowymi lub poliuretanowymi. Powierzchnie zagruntowane farbą Tikkurila Otex wymagają nałożenia warstwy nawierzchniowej, adekwatnej do wymogów danej powierzchni i jej umiejscowienia w budynku. Podkład ten można wykorzystywać pod malowanie farbami alkidowymi oraz akrylowymi, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Szybko wysycha i zapewnia głęboko matowe wykończenie.

Źródło: Tikkurila

Więcej

 

Firma powiązana:

Tikkurila Polska S.A.

Telefon 14 680 56 00, infolinia 801 88 99 65, 22 310 95 55
www.tikkurila.pl, www.tikkurilapotegakolorow.pl
tikkurilapolska@tikkurila.com

Tikkurila Polska S.A.