Nowości

Inteligentna armatura do kuchni

29.10.2013

Firma Oras wprowadziła do sprzedaży nowy model baterii kuchennej. Stojąca bateria z linii inteligentnej armatury Oras Optima ma dwa sposoby uruchamiania wody – klasyczny poprzez uchwyty i bezdotykowy, działający za pomocą elektronicznego sensora. Dostępna również w modelu z wyświetlaczem pokazującym temperaturę wody.

Nowa inteligentna bateria do kuchni – Oras Optima. Można ją uruchomić używając uchwytów lub zupełnie bezdotykowo Linię Optima zaprojektowano tak, by była wygodna i jednocześnie ekologiczna. Powstała według koncepcji zespołu projektantów Oras pod kierunkiem Kirsi Svärd.

Taka też jest najnowsza bateria kuchenna. Można uruchomić ją na dwa sposoby: manualnie – poprzez dwa oddzielne uchwyty do ciepłej i zimnej wody, ale także bezdotykowo za pomocą sensora. To wygodne rozwiązanie, szczególnie w kuchni, gdzie często mamy zabrudzone ręce np. mąką i nie chcemy dotykać kranu.

Uchwyty zakończone są antypoślizgowym szarym materiałem, ułatwiającym sterowanie. Nie bez przyczyny też gorącą wodę uruchamia się innym uchwytem niż zimną. Choć popularne są obecnie baterie jednouchwytowe, to w kuchni dużo wygodniej korzysta się z tych klasycznych kranów. Gotując bardzo często potrzebujemy  zupełnie zimnej lub gorącej wody, dlatego ich oddzielne uruchomienie jest tak przydatne.

Ekologicznie i inteligentnie 10 proc. zużywanej w domach wody wykorzystujemy w kuchni na zmywanie i gotowanie. Dlatego armatura zaprojektowana z myślą o rozsądnym jej zużyciu może w łatwy  sposób pomóc oszczędzać. Szczególnie w tych mieszkaniach, gdzie z powodu małej kuchni nie ma miejsca by zamontować oszczędzającą wodę zmywarkę.

Najbardziej ekologiczne są obecnie baterie bezdotykowe. Strumień uruchamiany jest jedynie po przesunięciu dłoni do kranu, a woda ma od razu optymalną siłę i temperaturę. Elektroniczne sterowanie wodą w nowej kuchennej baterii Oras Optima pozwala szybko opłukać dłonie (2 sekundy).

W czasie takiego użycia wykorzystamy zaledwie ok. 400 ml wody, podczas gdy w klasycznym kranie, zanim ustawimy odpowiednią temperaturę i strumień, będzie to dużo więcej. W funkcji bezdotykowej w razie potrzeby temperaturę wody można zmienić, przekręcając pierścień znajdujący się pomiędzy korpusem, a wylewką baterii. Funkcję bezdotykową można też wyłączyć.

Nowy model baterii kuchennej Oras ma wysoką (29,4 cm) obrotową wylewkę. Kąt obrotu jest ustawiony fabrycznie na 120°, można go jednak ustawić na 60 czy 80° lub zupełnie unieruchomić kran. Bateria dostępna jest w modelu klasycznym lub z elektronicznym wyświetlaczem pokazującym temperaturę i systemem ostrzegania przed zbyt gorącą wodą.

Armatura posiada dodatkowe inteligentne rozwiązania m.in. wbudowaną diodę sygnalizującą zużycie baterii zasilającej kran, a także specjalną blokadę przydatną podczas czyszczenia kranu (fotokomórka nie uruchamia wypływu wody). Dostępna jest również wersja baterii z zaworem do zmywarki.

Oras Optima – bateria kuchenna:

  • dwa sposoby uruchamiania (manualny przez uchwyty i bezdotykowy).
  • wysokość 29,4 cm, długość wylewki ponad 22 cm.  Kąt obrotu wylewki nieruchomo, bądź 60, 80 lub 120°, wyposażona w aerator napowietrzający strumień wody i filtry siatkowe, przepływ wody na poziomie 12 l/min.
  • zasilanie: 2x1,5 V baterie litowe.
  • cena w sprzedaży: 1.960 zł, wersja z zaworem do zmywarki 2.335 zł

Oras Optima – bateria kuchenna z elektronicznym wyświetlaczem:

  • dwa sposoby uruchamiania (manualny przez uchwyty i bezdotykowy).
  • wysokość 29,4 cm, długość wylewki ponad 22 cm.  Kąt obrotu wylewki  nieruchomo, bądź 60,80 lub 120°, wyposażona w aerator napowietrzający strumień wody i filtry siatkowe, przepływ wody na poziomie 12 l/min.
  • elektroniczny wyświetlacz temperatury i system ostrzegania przed zbyt gorącą wodą.
  • zasilanie elektryczne z transformatora 230/5 V.
  • cena w sprzedaży: 2.950 zł, wersja z zaworem do zmywarki 3.100 zł

Jak działa nowa bateria kuchenna Oras Optima można zobaczyć na filmie http://www.youtube.com/watch?v=snwIe89IpzM
Polub nas na Facebook zobacz jak przyjazna i inteligentna jest nasza aramatura  - You Tube szukaj inspiracji wśród setek naszych zdjęć – Pinterest 

Źródło: Oras

Więcej

Firma powiązana:

Oras Olesno

Telefon 800 518 469
www.oras.com
info.poland@oras.com

Oras Olesno