Nowości

PAROC Hvac GreyCoat – nowe ekonomiczne i niepalne rozwiązanie dla instalacji HVAC

23.10.2013

W miejscach, w których instalacja HVAC jest widoczna, na przykład w centrach handlowych, budynkach publicznych i halach sportowych, wymagane jest estetyczne i niepalne wykończenie jej powierzchni.

Stosowanie produktów z grupy PAROC Hvac GreyCoat umożliwia uzyskanie atrakcyjnie wyglądającej powierzchni izolacji w kolorze szarym, bez dodatkowych okładzin i malowania, a dzięki szybkiemu i łatwemu montażowi - oszczędność, zarówno czasu, jak i pieniędzy. Produkty PAROC Hvac GreyCoat oferują kompletny system izolacji zawierający płyty, maty lamella oraz otuliny, kolanka i taśmę.

Pokrycie GreyCoat wykonane jest ze zbrojonej folii aluminiowej z wierzchnią warstwą lakieru w kolorze szarym. Jest to rozwiązanie alternatywne dla innych, powszechnie stosowanych sposobów wykończenia powierzchni izolacji, takich jak PCW, które nie wymaga dodatkowego malowania ani stosowania dodatkowych okładzin, charakteryzując się jednocześnie jedną z najlepszych klas reakcji na ogień na rynku. Powłoka GreyCoat działa również jako bariera dla pary wodnej, dlatego płyty, maty lamelowe i maty mogą być też stosowane do izolacji zapobiegającej kondensacji. Całości systemu dopełnia taśma GreyCoat. Produkty PAROC Hvac GreyCoat zostały zaklasyfikowane jako Euroclass A2-s1, d0. Oznacza to, że produkty te nie przyczyniają się do rozgorzenia ognia, ani nie tworzą płonących kropli. Wytwarzają ponadto bardzo niewielką ilość dymu.

Źródło: PAROC

Więcej

 

Firma powiązana:

Paroc

Telefon 61 468 21 90
www.paroc.pl
paroc.polska@paroc.com

Paroc