Nowości

Drzwi ThermoCarbon firmy Hörmann

23.10.2013

To idealne drzwi do domów pasywnych, o niespotykanym dotąd na rynku współczynniku przenikania ciepła  UD - nawet 0,47 W/(m2K).

Taki efekt osiągnięto dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i materiałów. Drzwi ThermoCarbon posiadają aluminiową płytę drzwiową o grubości 100 mm z niewidocznym profilem skrzydła i wypełnieniem z twardej pianki poliuretanowej.

Funkcję przegrody termicznej spełnia profil ramy skrzydła wykonany z kompozytów na bazie karbonu i włókna szklanego. Również aluminiowa ościeżnica o grubości 111 mm posiada przegrodę termiczną. Drzwi mają potrójną płaszczyznę uszczelnienia, a we wzorach z przeszkleniem  4-szybowe szkło termoizolacyjne z szybą bezpieczną od zewnątrz i wewnątrz.

Drzwi ThermoCarbon  mają nie tylko doskonałe właściwości termoizolacyjne, ale są też bardzo bezpieczne i eleganckie. Posiadają 9-punktowy zamek przeciwwłamaniowy  i – opcjonalnie –- wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 2 wg PN EN 1627.

Elegancki wygląd  podkreślają ukryte zawiasy oraz uchwyty z aluminium lub stali nierdzewnej. W niektórych wzorach uchwyty zagłębione są w płycie drzwiowej, z którą tworzą jedną zlicowaną płaszczyznę, co daje niepowtarzalny efekt estetyczny. 

Źródło: Hörmann

Więcej

 

Firma powiązana:

HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.

Telefon 801 500 100 (infolinia)
www.hormann.pl
info@hormann.pl

HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.