Nowości

EKRANY PROEKOLOGICZNE poleca POZ BRUK

15.10.2013

Panele SEA mogą zostać wykonane z zastosowaniem proekologicznej technologii, powodującej oczyszczanie się powietrza. Beton użyty do produkcji, dzięki fotokatalitycznym właściwościom zastosowanego nanokrystalicznego dwutlenku tytanu TiO2 posiada zdolności oczyszczania powietrza ze szkodliwych substancji emitowanych przez pojazdy spalinowe.

Reakcje chemiczne zachodzą na powierzchni betonu pod wpływem promieniowania UV, a porowata struktura paneli SEA zwiększa powierzchnię czynną, biorącą udział w tym procesie. W wyniku zastosowania proekologicznej technologii redukowana jest zawartość tlenków azotu NO2, które stanowią bezpośrednią przyczynę tworzenia się dziury ozonowej.

W przypadku zastosowania technologii TiO2, na powierzchni betonu użytego do produkcji paneli SEA zachodzą  silne reakcje utleniające, które przyczyniają się do rozkładu szeregu zabrudzeń organicznych. Neutralizowane są w ten sposób tłuszcze, oleje, bakterie i spaliny osiadające na powierzchni paneli. Pozostałości po tych reakcjach spłukiwane są przez wodę deszczową i nie stanowią zagrożenia dla ekosystemu.

 

Porowata powierzchnia czołowa paneli sprzyja nasadzeniom pnączy i nie wymaga dodatkowych konstrukcji. Pory i szczeliny między kulkami keramzytu dają idealne zaczepienie dla roślin pnących. Materiały pochodzenia naturalnego stanowią środowisko obojętne dla roślin. Wysoka stabilność cieplna materiału sprawia, że zasadzone pnącza mają doskonałe warunki rozwoju i nie są przegrzewane. Pnące rośliny szybko adaptują się do powierzchni paneli SEA. Obsadzone zielenią ekrany z paneli SEA tworzą przyjazne i estetyczne rozwiązania.

Panele SEA mogą zostać wykończone od tylnej strony powierzchnią strukturalną, zapewniającą przyjazną estetykę. Rozwiązanie to dedykowane jest dla aglomeracji miejskich i wszystkich przypadków, gdzie ekrany sąsiadują z siedliskami, traktami pieszymi i rowerowymi. Strukturalna powierzchnia odwrotnej strony paneli, podnosząc estetykę  rozwiązania, zapewnia również dobrą przyczepność dla roślin.

EKRANY PROEKOLOGICZNE poleca POZ BRUK! Materiały, z których wykonane są panele SEA doskonale znoszą próbę czasu. Dzięki parametrom betonu panele są odporne na warunki zewnętrzne. Monolityczna konstrukcja po latach użytkowania nie ulega degradacji.

Źródło: POZ BRUK

Więcej

Firma powiązana:

POZ BRUK Sp. z o.o. Sp. J.

Telefon 61 814 45 00
www.pozbruk.pl
info@pozbruk.pl

POZ BRUK Sp. z o.o. Sp. J.