Nowości

Maszyny Kärcher na ulicach twojego miasta

15.10.2013

Nośniki narzędzi MIC, dzięki szerokiej gamie dostępnych akcesoriów dodatkowych, mogą pełnić rolę wielosezonowych pojazdów komunalnych, przycinać żywopłoty oraz myć ulice, zimą skutecznie odśnieżać oraz posypywać ulice i chodniki piaskiem bądź solą.

Niezawodne, przyjazne w obsłudze i w pełni wielofunkcyjne – niezbędne w każdym mieście i w każdej gminie. MIC 34C, MIC 45 i MIC 84 to wielozadaniowe pojazdy do różnorodnych prac komunalnych, przeznaczone do całorocznego użytkowania. W zależności od zastosowanych narzędzi, maszyny mogą pełnić rolę zamiatarek, odśnieżarek, solarek/piaskarek, pługów śnieżnych, kosiarek z rozdrabniarką, urządzeń do strzyżenia żywopłotów i wielu innych. Przede wszystkim służą jako nośniki narzędzi do utrzymania terenów miejskich i gminnych w tym: ulic, placów, parków, ogrodów zoologicznych, dworców i lotnisk. Są doskonałym narzędziem dla samorządów terytorialnych, firm świadczących usługi komunalne i zarządzających nieruchomościami oraz szeroko pojętego przemysłu.

W sezonie zimowym nośniki narzędzi MIC warto wyposażyć w odśnieżarkę z rozrzutnikiem o szerokości roboczej 100 cm z hydraulicznie obracanym kominem wyrzutu i hydraulicznie regulowaną odległością wyrzutu lub w szeroką odśnieżarkę z rozrzutnikiem o dużej wydajności powierzchniowej (szerokość robocza -160 cm). Ze śniegiem i lodem na drogach, alejkach, placach i chodnikach pomoże uporać się pług śnieżny Vario, w różnych szerokościach roboczych od 1.35 do 1.80 m, przystosowany do pracy ze wszystkimi nośnikami narzędzi Kärcher. Doskonałym rozwiązaniem jest również opcjonalna półzawieszana piaskarka z funkcją napełniania bezpośrednio z silosu, która znacznie wpływa na skrócenie czasu napełniania zbiornika i ułatwia obsługę maszyny operatorowi. Zimą nośniki narzędzi można opcjonalnie wyposażyć w łańcuchy na koła, które gwarantują bezpieczeństwo poruszania się po zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Ostre krawędzie ogniw łańcuchów ułatwiają manewrowanie i zapewniają lepszą przyczepność.

Dobierając wyposażenie do nośników narzędzi MIC firma Kärcher wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie, dlatego też akcesoria przeznaczone do mycia wodą pod wysokim ciśnieniem są tak skuteczne w działaniu. Dzięki nim nośniki narzędzi mogą np. pełnić rolę komunalnych pojazdów do mycia ulic i chodników. Do mycia betonu, asfaltu, płytek chodnikowych, kostki brukowej czy tartanu, można wykorzystać kompaktowy ciśnieniowy system spryskujący, wyposażony w osiem dysz rozmieszczonych na metalowej listwie. Zimą system ten może służyć też do spryskiwania solanką alejek, ulic i chodników. Do czyszczenia trudnodostępnych miejsc, gdzie większe akcesoria nie są w stanie dotrzeć, idealnie sprawdza się urządzenie wysokociśnieniowe zamontowane w tylnej części maszyny. Umożliwia ono łatwe mycie zbiorników na zanieczyszczenia zamontowanych na nośnikach narzędzi i zamiatarkach oraz różnych obiektów podczas prac komunalnych np. koszy na śmieci, kontenerów czy przystanków autobusowych. Wśród opcjonalnego wyposażenia można znaleźć m.in. ręczną lancę do podlewania, urządzenie wysokociśnieniowe z wężem czy spryskiwacz z hydraulicznie sterowanym ramieniem ze spryskiwaczem, który umożliwia podlewanie roślin w miejskich parkach, skwerach, zieleńcach i na wyspach drogowych. Zbiornik z wodą montowany na nośniku narzędzi umożliwia pracę w miejscach z utrudnionym dostępem do sieci wodociągowej.

Do utrzymania komunalnych terenów zielonych, Kärcher oferuje całe spektrum wyposażenia i nośników narzędzi. Dzięki temu, zamiast kilku urządzeń potrzebujemy jedno, a jego zakup szybko się zwraca. Wśród opcjonalnego wyposażenia można znaleźć kosiarkę ze zbiornikiem, przeznaczoną do nośników narzędzi MIC 34C z funkcją zamiatania. Aby móc wykorzystywać narzędzie do strzyżenia trawników, w miejsce szczotek należy podpiąć kosiarkę. Podczas koszenia trawa odsysana jest do zbiornika zanieczyszczeń. Opcjonalnymi narzędziami, w które warto wyposażyć  nośniki narzędzi MIC, jest m.in. kosiarka z systemem trzech ostrz, wyrzutem tylnym i hydrauliczną regulacją wysokości koszenia, która dobrze sprawdza się zarówno na średnich jak i bardzo dużych powierzchniach trawiastych. Do przycinania żywopłotów Kärcher poleca nożyce na wysięgniku, które ułatwiają równe i szybkie strzyżenie krzewów. Hydrauliczne sterowanie gwarantuje łatwą i wygodną obsługę osprzętu.

Źródło: Kärcher

Więcej

 

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.