Nowości

Szorowarka Kärcher B 60 C-W skrojona na miarę

11.10.2013

Wprowadzeniu na rynek nowej grupy szorowarek B 60 W przyświecała idea znacznego uproszczenia i zwiększenia bezpieczeństwa obsługi.

Dzięki innowacyjnemu systemowi obsługi "Kärcher Inteligent Key", za pomocą którego przydzielane są różne uprawnienia przy użyciu oznakowanych na kolorowo kluczy (żółty dla obsługi, szary dla kierownika obiektu i czerwony dla technika serwisowego). Kierownik obiektu przy użyciu kluczyka ustala z góry dla klucza obsługującego, zależnie od zastosowania, takie parametry, jak prędkość jazdy, prędkość obrotową szczotek, moc turbiny oraz dozowanie środka myjącego. Obsługujący zaś może wybrać jedynie pokrętłem wymagany program czyszczenia. Dzięki systemowi KIK zużycie energii i środka myjącego jest dostosowywane optymalnie do potrzeb.

Szorowarka B 60 C-W to urządzenie, które można różnorodnie konfigurować na potrzeby klienta. System wymiennych głowic pozwala na wybór pomiędzy szczotkami walcowymi a szczotką tarczową oraz różnymi szerokościami roboczymi. W zależności od preferencji klienta dostępne są urządzenia zasilane sieciowo jak i bateryjnie, z trakcją jezdną lub bez. Energooszczędne i przyjazne dla środowiska czyszczenie gwarantuje program eco!efficiency. W tym trybie praca odbywa się ze zredukowaną mocą turbiny i niską prędkością obrotową szczotek. B 60 C-W dzięki niewielkim rozmiarom jest w stanie czyścić w wąskich miejscach. Asymetryczna budowa i poprawiona ergonomiczność sprawiają, iż obsługujący widzi dokładnie czyszczoną powierzchnię. Głowica szczotek jest bardzo dobrze widoczna dzięki temu, że zbiornik zwęża się do przodu. Umożliwia to swobodne docieranie do krawędzi i narożników posadzki. Specjalne pokrętło umożliwia łatwe dopasowanie nachylenia listwy odsysającej do rodzaju powierzchni. 

Okazuje się, że bardzo szybko, bez narzędzi można zdjąć głowicę szczotkową i dzięki temu gruntownie wyczyścić spód urządzenia. Szczotki walcowe lub tarczowe są również łatwo wymienialne – wystarczy przyciskiem je odblokować. Po pracy zbiornik brudnej wody można komfortowo wyczyścić dzięki opcjonalnemu systemowi oczyszczania wbudowanego w pokrywie. Wystarczy podłączyć system za pomocą węża i szybkozłączki do kranu a pierścieniowo ułożone dysze w pokrywie zbiornika zapewniają automatyczne i gruntowne mycie. Pokrywę zbiornika można tak ustawić, że zbiornik będzie wentylowany, co umożliwia jego szybkie wysuszenie.  Z kolei zbiornik czystej wody można szybko i wygodnie napełnić dzięki opcjonalnemu systemowi "Quick Fill In".

Ponieważ doprowadzenie wody automatycznie zatrzymuje się po osiągnięciu maksymalnego poziomu, operator może w tym czasie skupić się na innych pracach.  Dzięki opcjonalnemu organizerowi akcesoria takie jak mop, ścierki czy butelki ze środkiem czyszczącym, można zamocować na różnych uchwytach i hakach lub umieścić w schowku. Szorowarka B 60 C-W idealne nadaje się do zastosowania w supermarketach,  na terenie basenów i innych obiektów sportowych, w salonach samochodowych, w warsztatach, w halach produkcyjnych  i przez firmy sprzątające.

Źródło: Kärcher

Więcej

 

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.