Nowości

Nowe zawory kulowe wodne i reduktory ciśnienia

08.10.2013

Do grupy najnowszych produktów oferowany przez firmę FERRO tej jesieni, dołączyły cztery zawory kulowe wodne Herkules typ V17.

Do grupy zaworów Herkules typ V17 należą:  kurek kulowy z pokrętłem motylkowym z dławikiem, pełnoprzelotowy, wzmocniony, kurek kulowy nakrętno-wkrętny z pokrętłem motylkowym z dławikiem, pełnoprzelotowy, wzmocniony, kurek kulowy z półśrubunkiem i pokrętłem motylkowym z dławikiem, pełnoprzelotowy, wzmocniony oraz kurek kulowy z filtrem i stalową rączką, pełnoprzelotowy.

Herkules może być używany oprócz systemów wodnych i sprężonego powietrza także w instalacjach solarnych. Zawór wyposażony został w grube ścianki, stalową rączkę oraz podwójne uszczelnienie trzpienia. Znajdujący się w nim dławik umożliwia kompensację ewentualnych luzów przy pomocy zwykłego płaskiego klucza. Herkules odznacza się wieloma praktycznymi cechami. Posiada chromowaną i polerowaną kulę odporną na tzw. "zapiekanie", jego przelot pozbawiony jakichkolwiek zwężeń nie dławi przepływu, gwinty stożkowe z dużą ilością zwojów zapewniają pewne i szczelne połączenie. Powierzchnia wewnętrzna zaworu Herkules przystosowana została do wody pitnej, na korpusach zaś znajdują się wymagane normą trwałe oznaczenia.

Źródło: FERRO

Więcej

 

 

 

Firma powiązana:

Ferro S.A.

Telefon 12 256 21 00
www.ferro.pl
info@ferro.pl

Ferro S.A.