Nowości

Elegancja i trwałość - okna PVC w kolorach drewnopodobnych

07.04.2010

Wybór odpowiednich okien to niełatwe zadanie. Drewniane czy PVC - to jeden z najczęstszych dylematów w tym przypadku. Podjęcie decyzji mogą nam ułatwić nowoczesne okna PVC, których proces wytwarzania pozwala na uzyskanie trwałych i eleganckich kolorów drewnopodobnych...

Z badania „Bud Investor Track 2008” wynika, że największą popularnością wśród budujących domy jednorodzinne cieszą się okna z PVC - 75,6% badanych wybiera właśnie te produkty. Ich powodzenie jest wynikiem szeregu zalet.

Okna PVC są przede wszystkim trwałe, odporne na wilgoć i trudne warunki klimatyczne. Są także łatwe w utrzymaniu i nie wymagają skomplikowanej oraz czasochłonnej konserwacji. Pokryte modną warstwą drewnopodobną, stanowią efektowną i łatwą w użytkowaniu alternatywę dla okien drewnianych.   

Złoty dąb, orzech, czy popularny już winchester trafią z pewnością w gusta osób, którym zależy na połączeniu wysokiej estetyki z dużą trwałością okien wykonanych z PVC - mówi Grzegorz Filipek, Dyrektor ds. Marketingu OKNOPLAST-Kraków. W dzisiejszych czasach okna są bowiem nie tylko niezbędnym elementem wyposażenia domu, ale także ważnym detalem wpływającym na jego architekturę oraz aranżację wnętrza. Powinny pasować do stylu budynku i współgrać z jego wyposażeniem, tworząc harmonijną kompozycję. 

W budownictwie jednorodzinnym klienci coraz rzadziej wybierają okna w kolorze białym, do niedawna uznawane za najbardziej uniwersalne. Przy obecnych możliwościach, oferowanych przez  producentów stolarki otworowej, wiele osób decyduje się na kolorowe okna PVC,  które bardzo trudno odróżnić już od okien wykonanych z drewna – dodaje Filipek.

Nowa generacja technologii wytworzenia kolorów sprawia, że powierzchnia profilu wygląda dokładnie tak, jak lakierowane drewno. Zachowana zostaje przy tym stabilność barwy ram i skrzydeł okiennych bez ich kłopotliwej i czasochłonnej konserwacji, koniecznej w przypadku okien drewnianych. Dzięki temu, nawet po wielu latach użytkowania, okna tego typu wyróżniają się niezmiennością koloru.

Dostępne obecnie na rynku okna drewnopodobne występują w wielu wzorach i odcieniach, które możemy dopasować do własnego gustu i potrzeb. OKNOPLAST-Kraków posiada bogatą ofertę  kolorów, wśród których najpopularniejsze to m.in.: złoty dąb, orzech i winchester - dodaje Grzegorz Filipek. Dla wymagających klientów istnieje także możliwość zastosowania innych barw, jak szary czy zielony. Dodatkowo, istnieje możliwość wykonania okna jednostronnie kolorowego, w którym strona wewnętrzna okna jest biała, a zewnętrzna w dowolnym drewnopodobnym kolorze.

Oprócz elegancji, okna PVC charakteryzują się trwałością i komfortem użytkowania przez długie lata. Są szczelne, ciepłe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Nie wymagają szczególnej dbałości i konserwacji. Decydując się jednak na okna PVC w kolorze drewnopodobnym, trzeba koniecznie upewnić się, czy profil okienny jest koekstrudowany, co oznacza że pod warstwą okleiny znajduje się warstwa barwionego PVC. Dzięki temu, nawet po głębokim zarysowaniu okna, usterka nie będzie widoczna – mówi Grzegorz Filipek z OKNOPLAST-Kraków.

Konserwacja okien PVC z okleiną drewnopodobną jest prosta i nie nastręcza wielu trudności. Ponieważ okleina jest wtopiona w profil, trudno ją uszkodzić. Do mycia warto używać specjalnych płynów do czyszczenia ram okleinowanych, dostępnych w ofercie większości producentów okien.

źródło: OKNOPLAST-Kraków

Więcej

 

Firma powiązana:

OKNOPLAST

Telefon 12 279 71 71
www.oknoplast.com.pl

OKNOPLAST