Nowości

Efektywny atrybut szklanej architektury – fasady Schüco FW 50+/60+ SG.SI

08.10.2013

Współczesne technologie pozwalają podkreślić estetykę obiektu i samej elewacji poprzez zastosowanie wielkopowierzchniowych przeszklonych powłok, jednak na pierwszy plan w projektowaniu tego typu budynków wysuwają się kwestie efektywności energetycznej.

Nowy kierunek wyznaczają strukturalne i semistrukturalne fasady Schüco FW 50+/60+ SG.SI, które łączą transparentny design z ochroną cieplną na poziomie pasywnym. Przeszklenia fasadowe dają bardzo bogate możliwości kreowania wyglądu bryły budynku. W zależności od konstrukcji i doboru dodatkowych akcesoriów, można stworzyć ciekawy efekt optyczny lub zaakcentować unikalne walory projektu. Dążeniu do uzyskania indywidualnego efektu estetycznego towarzyszą obecnie również kwestie energooszczędności, które mają istotny wpływ zarówno na wartość i koszty utrzymania budynku, jak i prestiż wynikający ze stosowania zrównoważonych technologii. Oczekiwania te spełniają innowacyjne, ultraciepłe rozwiązania fasad strukturalnych z serii Schüco FW 50+ SG.SI i FW 60+ SG.SI. Oprócz przejrzystego designu i bogatych możliwości kształtowania struktury, oferują doskonałe właściwości termoizolacyjne na poziomie pasywnym.

Design rysowany światłem

Szkło to bardzo bogaty środek wyrazu, dlatego fasady z serii Schüco FW 50+/60+ SG.SI otrzymały transparentny wygląd. W wersji strukturalnej (całoszklanej) profile są widoczne tylko od strony pomieszczeń, zaś od zewnątrz fasada daje iluzję zbudowanej z dużych tafli szkła przedzielonych smukłymi liniami. Dzięki temu budynek zyskuje na lekkości i elegancji. Pojedyncze przeszklenia mogą osiągać wymiary nawet do 2600 mm x 4200 mm! Konstrukcja nośna pozwala na przenoszenie dużych obciążeń nawet do 600 kg dla pojedynczego przeszklenia. Fasady z serii Schüco FW 50+/60+ SG.SI są dostępne ponadto w wersji semistrukturalnej, pozwalającej na akcentowanie indywidualnej koncepcji powłoki budynku. Przy użyciu różnego rodzaju profili nakładkowych można tworzyć pionowe i poziome podziały fasady, dające różne efekty estetyczne.

Zrównoważony wizerunek projektu

Wielkopowierzchniowe przeszklenia mogą powodować duże straty ciepła i nadmierne przegrzewanie pomieszczeń, jednak w fasadach z serii Schüco FW 50+/60+ SG.SI transparentny design nie został okupiony właściwościami termoizolacyjnymi. Dzięki zastosowaniu potrójnego oszklenia o grubości do 64 mm i niskiej wartości współczynnika przenikania ciepła ramy Uf ≥0,9 W/m2K cała fasada uzyskuje parametry pasywne. Do osiągnięcia tego doskonałego rezultatu przyczyniło się zastosowanie szeregu innowacyjnych rozwiązań izolatorów w samym profilu. Systemy fasadowe z tej serii są kompatybilne z ciepłymi seriami okiennymi Schüco AWS 114, AWS 114 SG, AWS 114.SI i Schüco AWS 114 SG.SI, które harmonijnie współgrają z estetyką powłoki budynku. 

Źródło: Schüco

Więcej

 

Firma powiązana:

Schüco International Polska

Telefon 46 858 32 00
www.schueco.pl
schueco@schueco.pl

Schüco International Polska