Nowości

Innowacyjna technologia klejenia switchTec®: zmieniaj podłogę tak często jak masz ochotę!

30.09.2013

We współczesnym, wciąż pędzącym świecie, częste i dynamiczne zmiany nie są niczym zaskakującym. Jeśli lubimy zmiany - dlaczego nie mielibyśmy zmieniać podłogi tak samo często jak mebli?

Wielu z nas chętnie zmieniałoby wykładzinę za każdym razem, gdy odświeża aranżację mieszkania (zmienia kolor ścian, kupuje nowe meble). Dotychczas było to jednak utrudnione z uwagi na konieczność przeprowadzenia nieraz bardzo kosztowego, gruntownego remontu - zerwania starej posadzki, usunięcia resztek kleju, wyróżniania podłoża, montażu nowej. Mając na uwadze to, że czas staje się coraz cenniejszą walutą, firma UZIN stworzyła technologię, dzięki której częsta wymiana podłogi staje się łatwa i szybka. Technologia switchTec® to nowatorska, nieskomplikowana i zaskakująco szybka metoda klejenia elastycznych i dywanowych wykładzin podłogowych - innowacyjna alternatywa dla klejów płynnych.

Jak działa switchTec®?

- W zakładach produkcyjnych na foli polietylenowej Sigan®, nanoszony jest dwustronnie klej dyspersyjny, a następnie jest on suszony i zawijany w rolki. Tak przygotowany produkt układamy jako materiał nośny do podłoża. Po usunięciu warstwy ochronnej uzyskujemy powierzchnię posiadającą maksymalną siłę klejenia – wyjaśnia Adam Wiśniewski, doradca techniczno-handlowy z firmy UZIN. Sigan® można przyklejać do istniejącej podłogi lub masy szpachlowej. Wytrzymałość klejów jest dopasowana do różnych rodzajów podłoży.

Szybki montaż, bezproblemowy demontaż

Opisywana technologia zapewnia szybki i łatwy montaż, który może być wykonany nawet przez laika stosującego się do instruktażu. Materiał nośny (Sigan® lub inny produkt wchodzący w skład systemu switchTec® - w zależności od przeznaczenia) ma mikroperforację oraz kanaliki odpowietrzające, dzięki czemu podczas klejenia unikamy pojawiania się nieestetycznych i wpływających na funkcjonalność podłogi pęcherzy. Na zamontowaną w ten sposób wykładzinę można od razu wchodzić i poddawać ją obciążeniom.

Prosty montaż to jednak dopiero połowa tej rewolucyjnej technologii. Dla osób lubiących częste zmiany równie ważna jak szybki montaż, będzie możliwość błyskawicznego i bezproblemowego usunięcia starej wykładziny. Dzięki technologii switchTec® wykładzinę można usunąć w całości i bez pozostawiania resztek kleju. Jeśli została ona przyklejona do innej posadzki użytkowej, oznacza to zatem, że możemy ją bez obawy o uszkodzenia przywrócić!

switchTec® nie tylko do domu

Technologia ta, choć z powodzeniem sprawdzi się w przypadku lubiących częste zmiany użytkowników  prywatnych, jest wprost stworzona dla przestrzeni komercyjnych, gdzie liczy się czas. Przykładowo, w przypadku remontu hotelu, który musi być przeprowadzony jak najszybciej by nie wyłączać obiektu z użytku czy w supermarketach, gdzie należy wymienić podłogę na wyspie bez uszkadzania podłoża.

Źródło: Uzin Polska Sp. z o.o.

Wiecej 

 

Firma powiązana:

Uzin Utz Polska Sp. z o.o.

Telefon 76 723 91 50.
www.uzin.pl
biuro@uzin-utz.com

Uzin Utz Polska Sp. z o.o.