Nowości

Cisza i spokój w domu dzięki elementom Fermacell Silentio

27.09.2013

Hałasy, jakich możemy doświadczyć ze strony domowników bądź sąsiadów, z pewnością nie pomagają w momencie gdy potrzebujemy odpoczynku po ciężkim dniu pracy.

W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem może okazać się system podłogowy Fermacell Silentio. Technologia ta została opracowana w celu zwiększenia stopnia tłumienia odgłosu kroków na belkowych stropach drewnianych w pomieszczeniach mieszkalnych.

System podłogowy Fermacell Silentio to sucha technologia, polecana do drewnianych stropów belkowych. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie izolacji akustycznej poprzez optymalne wytłumienie odgłosu kroków. W zależności od struktury konstrukcji, system może wyciszyć odgłosy stropowe nawet o 34 dB. Rozwiązanie charakteryzuje się minimalną grubością struktury (niespełna 3 cm) oraz łatwym sposobem montażu - system jest układany bezpośrednio na deskach lub płytach stropowych.

Nowy system izolacji akustycznej rozwiązuje problemy akustyki i oferuje optymalną i ekonomiczną konstrukcję drewnianych stropów belkowych. Dodatkowo rozwiązanie poprawia izolacyjność cieplną przegrody.

W skład Fermacell Silentio wchodzą cztery komponenty: 

Dzięki zastosowaniu wszystkich czterech komponentów drewniane stropy belkowe mogą zwiększyć stopień tłumienia odgłosu kroków nawet o 34 dB. Te znakomite parametry akustyczne nowy system podłogowy osiągnął dzięki inteligentnej kombinacji materiałów. Podstawą działania Fermacell Silentio jest: naprzemienne ułożenie warstw ciężkiej i lekkiej (warstwy o różnej gęstości objętościowej), zastosowanie warstw elastycznych, precyzyjne wykonanie połączeń i szczelin dylatacyjnych oraz proste połączenie z pozostałymi elementami konstrukcyjnymi, co ogranicza przenoszenie dźwięku przez posadzkę w kierunkach bocznych. Fermacell Silentio to rozwiązanie, które w jednym systemie zagwarantuje wyciszenie konstrukcji podłogi oraz sufitu.

Źródło: Fermacell

Więcej