Nowości

Laser krzyżowy Bosch Quigo

24.09.2013

Planujesz remont mieszkania i chcesz zmienić swoje ściany w prawdziwe dzieła sztuki? Pomoże Ci w tym laser krzyżowy Quigo firmy Bosch, który precyzyjnie wyznacza jednocześnie linię poziomą i pionową.

Laser krzyżowy Bosch Quigo to proste w użyciu narzędzie, które pomoże Ci udekorować ściany w niebanalny sposób. W zaledwie kilka sekund po uruchomieniu laser jest gotowy do pracy. Z niezwykłą dokładnością rzuca na ścianę dwie krzyżujące się, prostopadłe linie: pionową i poziomą. Dzięki dodatkowej funkcji nachylenia, za pomocą Quigo możesz wyznaczyć także linie pod dowolnym kątem. Aby używać Quigo, nie potrzebujesz profesjonalnego statywu. Specjalny uchwyt pozwoli na przymocowanie urządzenia choćby na drzwiach szafki, półce lub stopniach drabiny.

Nowoczesne ścienne grafiki

Jeśli masz własny pomysł na ścienne grafiki, laser Quigo pomoże Ci go zrealizować. Swoją koncepcję narysuj najpierw na kartce papieru, a następnie przenieś rysunek na ścianę. Z laserem krzyżowym Quigo zrobisz to wyjątkowo precyzyjnie, a całość zajmie dosłownie chwilę. Przyklej taśmę malarską wzdłuż wyznaczonych linii, aby zaznaczyć powierzchnie do zamalowania farbą. Ścienne grafiki idealnie sprawdzą się w salonie, sypialni albo pokoju dziecka. Możesz też udekorować nimi np. drzwi lub meble.

Nieszablonowe wzory z płytek

Jeśli marzy Ci się unikalny wzór na ścianie w łazience, stwórz go z różnokolorowych płytek. Zanim rozpoczniesz pracę, narysuj wybrany wzór na kartce w kratkę. W ten sposób łatwo obliczysz, ile sztuk płytek potrzebujesz do wykonania dekoracji. Krzyżujące się prostopadle promienie lasera Quigo precyzyjnie wyznaczą linie, wzdłuż których ułożysz płytki.

Idealnie położone tapety

Laser krzyżowy Quigo sprawdzi się także, gdy planujesz położenie tapety. Pozioma linia wyznaczona przez Quigo, idealnie wskaże wysokość górnej krawędzi arkusza. Linia pionowa lasera pomoże Ci natomiast w precyzyjnym przyklejeniu kolejnych pasów tapety. Jeśli chcesz ozdobić tapetę bordiurą, wystarczy lekko podnieść Quigo, aby przesunąć poziomą linię lasera. Wyznaczysz w ten sposób górną krawędź, wzdłuż której przykleisz materiał.

Quigo – praktyczne rozwiązania

Laser krzyżowy Bosch Quigo wyglądem przypomina nieduży sześcian i jest niewiele większy od słynnej kostki Rubika. Dzięki tak kompaktowej budowie bez problemu może być przechowywany choćby w szufladzie biurka. Nie musisz się też martwić o to, że przy montażu Quigo pozostawi ślady na Twoich meblach. Uchwyt mocujący laser wyposażony jest w miękkie zaciski chroniące meble przed zarysowaniami. Wszystkich informacji o prawidłowej pracy lasera Quigo dostarczy Ci praktyczna dioda LED: migocząca oznacza, że linie laserowe nie są idealnie wypoziomowane, zaś zapalenie czerwonej diody sygnalizuje zbliżające się rozładowanie baterii.

Laser krzyżowy Quigo sprzedawany jest w praktycznej aluminiowej puszce, w zestawie razem z dwiema bateriami alkalicznymi AAA oraz uniwersalnym uchwytem z adapterem szybkomocującym. Sugerowana cena detaliczna zestawu to 290 zł brutto.

Źródło: Robert Bosch

Więcej

 

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.