Nowości

Urok palisandrowej podłogi

17.09.2013

Palisander - egzotyczne drzewo rosnące w samym sercu lasów tropikalnych. Jego trwałość i niezwykle dekoracyjne usłojenie, stały się inspiracją do powstania nowej kolekcji płytek marki Tubądzin, zaprojektowanej przez Annę Janik-Cieśla.

Otaczający nas świat stanowi niewyczerpane źródło wzorów i motywów, tak chętnie wykorzystywanych przez projektantów i designerów. Wynika to z niezaprzeczalnej potrzeby obcowania z naturą, a także chęci otaczania się estetycznymi przedmiotami. Nic więc dziwnego, że inspiracja przyrodą wiedzie prym w najnowszych trendach wzorniczych.

Spokojne beże, zdecydowane brązy i zgaszone zielenie to fundament kolorystyczny „naturalnej” aranżacji. Elementy ozdobione roślinnymi motywami lub bezpośrednio nawiązujące fakturą do nierównej powierzchni kory drzewa, stanowią absolutny „must have” każdego wnętrza, które czerpie inspirację z samego serca ziemi.

Wytrzymałość i piękno usłojenia to dwie cechy, które najlepiej charakteryzują tropikalny palisander.  Taka jest również nowa kolekcja płytek Tubądzin, która odzwierciedla wielobarwność i fakturę tego drzewa. Projektując płytki inspirowane palisandrem, za główny cel postawiłam sobie zachowanie jego oryginalnego deseniu – podłużnych pasków w różnych odcieniach, które powstają podczas dojrzewania.

Dzięki temu nie ma konieczności ozdabiania go dodatkowymi elementami. – mówi projektantka, Anna Janik-Cieśla. Jeśli zależy nam na urozmaiceniu palisandrowej aranżacji, możemy zastosować subtelny dekor ścienny, przedstawiający wyrażający przeplatające się beżowe i brązowe liście. Stanowi on swoiste dopełnienie, lecz nie dominantę kompozycyjną projektowanego wnętrza.

Aranżując wnętrze naturalnymi motywami warto dobrać dodatki z równie naturalnego surowca. Należy pamiętać, że struktura palisandru jest na tyle intensywna i wyrazista, że stanowi ozdobę samą w sobie. Dobrze połączyć go z monochromatycznymi dodatkami w kolorze eleganckiego złota. Jeśli lubimy niejednolite rozwiązania, wprowadźmy do pomieszczenia nieco szkła, które rozprowadzi po wnętrzu światło i wyeksponuje beżowe i brązowe elementy.

Palisandrowe drewno to rzadko spotykany surowiec, który doda pomieszczeniu elegancji, nie zabierając tym samym naturalności i lekkości. Płytki z jego motywem to idealny wybór dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie klasykę. Klasykę w trwałym wydaniu.

Źródło: Tubądzin Managment Group

Więcej

Firma powiązana:

Tubądzin Managment Group

Telefon 42 710 37 00
www.tubadzin.pl
tubadzin@tubadzin.pl

Tubądzin Managment Group