Nowości

Ruszyły dwie nowe proekologiczne Wytwórnie Betonu Towarowego CEMEX

10.09.2013

Kąty Wrocławskie i Ostrołęka to lokalizacje nowych Wytworni Betonu Towarowego CEMEX posiadających pełny zespół urządzeń do recyklingu betonu, dzięki czemu prowadzona produkcja jest procesem bezodpadowym i proekologicznym.

Wytwórnie posiadają nowoczesny w pełni skomputeryzowany, rejestrujący całkowity proces produkcji betonu oraz umożliwiający pełną i ciągłą kontrolę węzeł typu ARCEN M2 o pojemności zarobowej 2 m3 i wydajności rzeczywistej 70 m3 cementów pozwalające na jednoczesna produkcję betonów na różnych cementach.

Dodatki i domieszki chemiczne są przechowywane w specjalnym do tego celu przeznaczonym i zamkniętym pomieszczeniu skąd są dozowane przez zautomatyzowany system pozwalający na jednoczesne dozowanie 5 różnych komponentów.
Całość procesu odbywa się w izolowanym i ogrzewanym ciągu technologicznym, gdzie wszystkie składniki są odmierzane wagowo przy użyciu elektronicznych wag posiadających aktualne legalizację.

Stosowana technologia produkcji pozwala na produkcję mieszanek betonowych w zakresie temperatur od -25 do +35°C. Prawidłową i sprawną produkcję w okresach zimowych umożliwia zautomatyzowany kontener grzewczy pozwalający na jednoczesne ogrzewanie kruszyw oraz wody do produkcji mieszanki betonowej.

Ruszyły dwie nowe proekologiczne Wytwórnie Betonu Towarowego CEMEX, produkcja nadzorowana jest przez niezależną jednostkę BARG Laboratorium Warszawa oraz Dział Technologii CEMEX Polska. Obecnie firma CEMEX posiada 40 Wytwórni Betonu Towarowego na terenie Polski, dzięki temu może zapewnić szybką i sprawną dostawę betonu na prowadzone inwestycje.

Źródło: Cemex

Więcej
 

Firma powiązana:

CEMEX Polska Sp. z o.o.

Telefon 22 571 41 00, 800 700 077 (infolinia)
www.cemex.pl, www.cx-chemia.pl
cemexpolska@cemex.com

CEMEX Polska Sp. z o.o.