Nowości

Narzędzie wielofunkcyjne Bosch AMW 10 do pracy w ogrodzie

03.09.2013

Jedno narzędzie może teraz służyć za podkaszarkę, sekator i piłę do gałęzi – wystarczy założyć odpowiednią przystawkę.

To nie tylko udogodnienie przy pracy w ogrodzie, ale także duża oszczędność miejsca podczas przechowywania narzędzi.

Jeden napęd – trzy zastosowania

Najważniejszym elementem AMW 10 jest jednostka napędowa o mocy 1000 W gwarantująca wysoką wydajność przy każdym zadaniu. Regulowana rękojeść umożliwia dopasowanie narzędzia do wzrostu użytkownika. Ze względu na niewielką długość wynoszącą ok. 1 m oraz zintegrowany hak jednostka napędowa nie zajmuje dużo miejsca i można ją wygodnie przechowywać. Montaż przystawek to kwestia trzech prostych czynności: odkręcenia śruby, założenia przystawki, a następnie dokręcenia śruby.

Po pierwsze: podkaszanie

Z zamontowaną przystawką do podkaszania trawy urządzenie AMW 10 ma długość ok. 1,70 m i waży 5,5 kg. Wyprofilowany kształt przystawki zapewnia ergonomiczną pracę, zaś pas na ramię mocowany do jednostki napędowej gwarantuje dłuższą pracę bez zmęczenia. Wykonane z tworzywa sztucznego nici tnące o grubości 3,5 mm są bardzo trwałe i tną trawę wyjątkowo precyzyjnie. Średnica cięcia wynosi 36 cm, co zapewnia szybkie tempo pracy.

Po drugie: cięcie żywopłotów

Przystawka do cięcia żywopłotów posiada listwę tnącą o długości 43 cm, która pozwala przycinać pędy o grubości do 15 mm. Po zamontowaniu na jednostce napędowej całkowita długość urządzenia wynosi ok. 2,30 m. Listwa tnąca jest ruchoma i można ją obrócić o 180 stopni, co pozwala na wygodne cięcie wyższych żywopłotów (także od góry) bez konieczności korzystania z drabiny.

Po trzecie: cięcie gałęzi

Przystawka do cięcia gałęzi to piła łańcuchowa o długości prowadnicy 25 cm. Można ją zamontować bezpośrednio na jednostce napędowej lub na dodatkowym drążku przedłużającym, który zwiększa zasięg pracy o 70 cm. Bez dodatkowego drążka przedłużającego urządzenie ma długość 2,10 m, zaś po jego założeniu - 2,80 m. Prędkość przesuwu łańcucha wynosi 12 m/s, co zapewnia szybkie tempo pracy. Zatarciu łańcucha piły zapobiega automatyczny system smarowania. Wszystkie elementy - zarówno jednostka napędowa, jak i wszystkie przystawki - są wyposażone w haki ułatwiające ich wygodne przechowywanie. W ofercie osprzętu do narzędzia Bosch AMW 10 dostępne są nici tnące z tworzywa sztucznego do przystawki do podkaszania trawy oraz prowadnica i łańcuch do przystawki do cięcia gałęzi.

Narzędzie wielofunkcyjne AMW 10 jest dostępne w sprzedaży w następujących zestawach:

  • Jednostka napędowa AMW 10 z przystawką do podkaszania AMW RT w sugerowanej cenie sprzedaży 669,00 PLN brutto,
  • Jednostka napędowa AMW 10 z przystawką do cięcia żywopłotów AMW HS w sugerowanej cenie sprzedaży 729,00 PLN brutto,
  • Jednostka napędowa AMW 10 z przystawką do cięcia gałęzi AMW SG w sugerowanej cenie sprzedaży 729,00 PLN brutto.

Dla wygody użytkowników w sprzedaży będą także wszystkie elementy osobno.

Źródło: Robert Bosch

Więcej

 

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.