Nowości

Żelazko, któremu ulegają najtrudniejsze zagniecenia

03.09.2013

O tym, jak bardzo pognieciona może być koszula, przekonał się każdy, kto choć raz musiał ją wyprasować. Czynność zaliczana przez większość z nas do niezbyt lubianych, teraz staje się dużo łatwiejsza. O przyjemność, płynącą z prasowania, dba nowa linia żelazek marki Bosch. Sensixx’x DA70 wyróżniają się pięknym i ergonomicznym wzornictwem, idącym w parze z perfekcyjnymi parametrami technicznymi i wyjątkowymi funkcjami.

Prasowanie – co oznacza dla naszych tkanin? Podczas suszenia, włókna naszych ubrań ulegają gnieceniu i marszczeniu. By zostały one rozprostowane, potrzebują działania pary, ciepła i ciśnienia.

Czynniki te łączy w sobie i wykorzystuje żelazko. Para transportuje ciepło do włókien, które w wyniku jej działania rozszerzają się i absorbują wilgoć. Gorące cząsteczki tkaniny rozgrzewają się, a wtedy stopa żelazka je prostuje.

Ciśnienie, połączone z ciężarem żelazka, wygładza koszulę, zaś wydzielane ciepło – osusza ją. Na ostateczny efekt prasowania wpływa zatem wyposażenie urządzenia, które nie tylko powinno skutecznie pozbywać się zagnieceń, ale również dbać o jakość naszych ubrań.

O bezpieczeństwo i energooszczędność dba SensorSecure. Wbudowany w uchwyt czujnik dotyku sprawia, że żelazko grzeje tylko wtedy, gdy trzymamy je w ręku. Zdjęcie dłoni z uchwytu, automatycznie wyłącza grzanie. Dodatkowym ułatwieniem korzystania z urządzenia jest nowa funkcja i-Temp, która umożliwia komfortowe prasowanie wszystkich rodzajów tkanin przy pomocy jednego ustawienia temperatury. Jej poziom jest na tyle wysoki, by rozprasować wszystkie zagniecenia, i na  tyle niski, by chronić wszystkie delikatne tkaniny.

Wyposażenie żelazka w i-Temp pozbawia nas konieczności wcześniejszego sortowania ubrań, skracając czas, jaki poświęcamy prasowaniu. Dodatkową ochronę naszych ubrań zapewnia AntiShine. Wybierając tę funkcję żelazko dostosowuje wysokość temperatury  do ciemnych i delikatnych tkanin, a nawet odzieży z nadrukiem. Program AntiShine zapobiega ich przyklejeniu się  do stopy żelazka, a także chroni tkaniny przed tzw. wybłyszczeniem.

Żelazka Sensixx’x wyposażone w kabel o długości 2,5 m, dzięki czemu nie krępuje naszych ruchów i pozwala ustawić deskę do prasowania w dowolnym, wygodnym miejscu, dbając tym samym o nasz komfort podczas prasowania. Nie bez znaczenia pozostaje także funkcja 3AntiCalc, która wyręczy nas w obowiązku czyszczenia żelazka. Urządzenie jest automatycznie okamieniane, a woda odpowiednio zmiękczana. Wygodę użytkowania nowego żelazka marki Bosch zapewnia także duży otwór do wlewania wody, połączony z blisko 400 ml zbiornikiem (QuickFill).

Poza wspomnianymi funkcjami i wyposażeniem, niezwykle ważnym elementem każdego żelazka jest jego stopa. Nowa stopa CeraniumGlissee wyróżnia się najwyższą odpornością na zarysowania i najlepszymi właściwościami ślizgowymi i jest elementem wyróżniającym całą linię  Sensixx’x. Stopa żelazka została wzbogacona o nowy rozkład otworów i kanalików parowych. To dzięki nim para jest lepiej rozprowadzana, a przez to szybciej i dokładniej dociera do włókien tkanin.

Dla zachowania zawsze perfekcyjnego efektu prasowania, stopę żelazka Sensixx’x podzielono na trzy fazy.
1. Faza pierwsza odpowiada za wstępne naparowanie, które umożliwiają mikro otwory parowe.
2. Faza druga to intensywne parowanie – duże otwory parowe.
3. Faza trzecia – suszenie i wygładzanie.

Żelazko, któremu ulegają najtrudniejsze zagniecenia – specjalna budowa stopy żelazka pozwoliła osiągnąć także idealne warunki do komfortowego prasowania naszej odzieży. Moc do 3000W, połączona z wyrzutem pary w trybie uderzenia do 200g/min., stanowią konkurencję dla zaawansowanych stacji pary. Nowa linia żelazek Sensixx’x: SensorSecure, CeraniumGlissee, funkcja i-Temp, Program AntiShine, 3AntiCalc, QuickFill
TDA703021A, cena: 319 zł 
TDA702421E, cena: 279 zł
TDA7028210, cena: 269 zł

Źródło:  Bosch

Więcej