Nowości

Nowy wilgościomierz Stanley’a

02.03.2010

Zmierz wilgotność materiałów budowlanych ze Stanley’em. W ofercie firmy Stanley dostępny jest już miernik wilgotności materiałów budowlanych takich, jak drewno czy beton. W wielu pracach budowlanych, jak np. układanie podłóg czy gładzenie ścian niezwykle istotna jest możliwość określenia poziomu wilgotności...

Precyzyjne ustalenie tej wartości pozwala podejmować świadome i dobre decyzje dotyczące dalszych etapów prac. Ważne więc, by wskazania używanego wilgotnościomierza był wiarygodne. 

W najnowszej ofercie firmy Stanley znajdziemy takie właśnie urządzenie: miernik do pomiaru wilgotności. Wyposażony jest w czujnik, który w zależności od materiału dokonuje pomiaru z dokładnością od +/- 0,1% (materiały budowlane) do +/-2% (drewno). 

Nowe urządzenie firmy Stanley doskonale sprawdza się przy pomiarze wilgotności drewna, gdzie zakres działania wynosi od 6 do 44%. Bardzo dobrze radzi sobie również z innymi materiałami budowlanymi, jak tektura, tynk, beton czy płyty g-k. Tu zakres działania wynosi od 0,2 do 2%.

Miernik do pomiaru wilgotności wyposażony jest w duży ekran LCD z wykresem kolumnowym, który pozwala na szybkie odczytanie sprawdzanych wartości. Niedużych rozmiarów urządzenie bez problemu mieści się w kieszeni czy też skrzynce narzędziowej, gdzie przed zbyt szybkim zniszczeniem chroni je wytrzymały pokrowiec. Wskazania wilgotnościomierza są najdokładniejsze w temperaturze od 0 do 50oC.

Baterie typu 3 x CR – 2032 pozwalają na pracę do 20 godzin.


Średnia cena wilgotnościomierza Stanley: 230 zł

Produkty firmy Stanley dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.

źródło: Stanley

Więcej