Nowości

Belka dwuteowa Kronopol I-Beam

31.07.2013

Dzisiejsze trendy w budownictwie mieszkaniowym  bazują na dużych otwartych przestrzeniach. Pojawiło się zatem zapotrzebowanie na produkty, które sprostają nowym wymaganiom, są wytrzymałe i stabilne na dużych rozpiętościach.

Innowacyjnym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie jest belka dwuteowa Kronopol I-Beam. Wyjątkowe parametry belek zawdzięczamy właściwościom charakterystycznym dla przekroju dwuteowego oraz  wysokiej jakości materiałom składowym - pasom z drewna klejonego i środnika z płyty Kronopol OSB 3. Elementy składowe belki są prasowane na specjalnych prasach przy użyciu wodoodpornych klejów, dzięki temu uzyskują najwyższą sztywność i gwarantowaną stabilność wymiarów.

Ten, dokładnie i wymiarowo dopracowany produkt rozwiązuje wreszcie problemy z notorycznym skrzypieniem i skręcaniem się belek drewnianych. Stropy o konstrukcji z belek dwuteowych Kronopol mają dużo większą izolacyjność cieplną w porównaniu do tradycyjnych stropów betonowych.

Belka dwuteowa idealnie nadaje się do konstrukcji dachów, stropów i ścian, ich nośność pozwala przenosić większe ciężary na dużych rozpiętościach. Dzięki małemu ciężarowi własnemu - montaż belek jest bezproblemowy, nie potrzeba pomocy dźwigu i wymaga mniej czasu niż w przypadku ciężkich belek żelbetowych lub z pełnego drewna.

Źródło: Kronopol

Więcej