Nowości

IZOLMAT PLAN optimax PV - bezpieczny dach nad głową

29.07.2013

Hydroizolacja stromych dachów o drewnianym podłożu polegała na wykorzystaniu papy zgrzewalnej, papy tradycyjnej lub specjalnych folii. Propozycja firmy IZOLMAT - membrana bitumiczna IZOLMAT PLAN optimax PV eliminuje wady trzech wcześniej stosowanych produktów, zachowując ich mocne strony.

Nowa membrana bitumiczna IZOLMAT powstała na bazie wysokomodyfikowanego asfaltu nałożonego jednostronnie na mocną osnowę poliestrową. Takie połączenie zapewnia z jednej strony wysoką elastyczność, a z drugiej trwałość w ekstremalnych temperaturach, nawet do -25˚C. Celem gdańskiego producenta było bowiem stworzenie produktu łączącego najlepsze cechy użytkowe i robocze.

IZOLMAT PLAN optimax PV stanowi skuteczną, jednowarstwową hydroizolację stromych dachów odeskowanych lub pokrytych płytą OSB jako warstwa wstępnego krycia przed położeniem dachówki, gontu lub blacho dachówki. Ogromna zaletą papy, podkreślającą jej nie tylko wysoce użytkowy, ale i ekonomiczny charakter, jest fakt, iż montaż wykończenia możemy przeprowadzić nawet po dwóch latach od nałożenia membrany (ułatwia to rozplanowanie inwestycji w dłuższym czasie). Umożliwia to bardzo dobra odporność materiału na UV, a w parze z trwałością wobec promieniowania słonecznego, idzie wysoka żywotność membrany. Wynosi ona ok. 60-70 lat i tym samym jest porównywalna z żywotnością najbardziej trwałych pokryć ceramicznych. Przez cały ten okres membrana zachowuje elegancki wygląd i skutecznie chroni przed wilgocią w każdej postaci, kurzem i wiatrem. Zapewnia także prawidłową cyrkulację pary wodnej przez strukturę dachu (bez względu na to czy poddasze ma charakter użytkowy czy nie), dzięki czemu materiał nie ulega pofałdowaniom. Niski punkt zapłonu sprawia, że inwestor lub wykonawca może bezpiecznie prowadzić prace wykończeniowe pod dachem.

Fachowcy docenią łatwość użytkowania produktu. Rolki są lekkie, dzięki czemu zarówno transport, jak i montaż nie są uciążliwe. Dodatkowo, szorstka powierzchnia papy zapobiega ślizganiu się obuwia, co zdecydowanie ułatwia pracę. Elastyczność membrany sprawia zaś, że materiał jest nie tylko odporny na zerwanie, ale umożliwia również wykonanie obróbek na krawędziach i przy kominach, nawet w niskich temperaturach. Mała grubość zakładów pozwala równo montować kontrłaty na jej powierzchni. Membrana bitumiczna IZOLMAT PLAN optimax PV jest również rozwiązaniem ekonomicznym pod kątem wykorzystania innych materiałów. Do sklejenia zakładów wymagana jest minimalna ilość kleju, a produkt jest w pełni kompatybilny z lepikami i klejami asfaltowymi marek IZOHAN i IZOLMAT przeznaczonych do zakładów papowych i uszczelniania mocowań (gwoździ i podkładek). Membrany bitumiczne IZOLMAT PLAN optimax PV dostępne są w rolkach o wymiarach 20 m x 1 m i wadze 20 kg.

Źródło: Izolmat 

Więcej

Firma powiązana:

Izolmat

Telefon 58 622 15 16
www.izohan.pl
info@izohan.pl

Izolmat