Nowości

Stanley® PowerLock® - symbol profesjonalistów

29.07.2013

W ofercie firmy Stanley® dostępnych jest 7 różnych miar PowerLock®. Najnowsza to PowerLock® Stainless Steel.

Po 50 latach od momentu inauguracji rynkowej miary PowerLock® w ofercie firmy Stanley® dostępnych jest 7 miar tej marki. Najnowsza została wykonana ze stali nierdzewnej i posiada chromowaną obudowę oraz nylonową powłokę wstęgi. Antykorozyjne właściwości miary umożliwiają pracę z nią w środowisku mokrym i wilgotnym, nawet morskim. Miara oferowana jest w dwóch długościach - 5 m i 8 m. Wysięg taśmy bez podparcia to od 1,5 m do 1,8 m.

Obecnie, miliony profesjonalistów na świecie, codziennie używa miar Stanley® PowerLock® mając pewność, że przy ich pomocy dobrze wykonają swoją pracę. Miary PowerLock® zawdzięczają swą nienaganną opinię niezawodnej konstrukcji, precyzji i wyjątkowej funkcjonalności. Ich taśmy są produkowane z wysokojakościowej stali profilowanej tak, by w przekroju poprzecznym przyjmowały kształt części elipsy, co zapewnia dużą sztywność i odporność na załamania przy wysuwaniu z obudowy. Zakrzywiony profil taśmy pomiarowej to, wynaleziony przez firmę Stanley, sposób na przedłużenie zasięgu pomiarów wykonywanych samodzielnie bez konieczności podparcia taśmy. Taśmy są pokryte warstwą antykorozyjną i pomalowane na biało oraz żółto. Podziałkę zabezpiecza dodatkowo folia MYLAR, która przedłuża jej trwałość nawet dziesięciokrotnie w stosunku do miar lakierowanych. Miary Stanley® PowerLock® gwarantują precyzyjny pomiar z dokładnością do 0,9 mm na 3 metrach. Zaczep mierniczy, w który są wyposażone, umożliwia dokonanie dokładnych pomiarów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Wygodę stosowania oraz funkcjonalność miar podnoszą blokada i automatyczne zwijanie taśmy oraz praktyczny zaczep do paska.

Miara Stanley® PowerLock® była pierwszą na świecie miarą z blokadą taśmy - mechanizmem, który do dzisiaj stanowi wzór dla innych produktów tego typu. Została wprowadzona na rynek w 1963 r. i niemal natychmiast stała się światowym standardem wśród narzędzi pomiarowych. 6 lat po rynkowym debiucie, w 1969 r. miara Stanley® PowerLock® została włączona do wyposażenia misji księżycowej NASA i znalazła się na lądowniku Apollo 11. Po 50 latach od debiutu można o niej powiedzieć, jeszcze to, że jest najlepiej sprzedającą się miarą zwijaną na świecie - swoistym symbolem profesjonalistów. Pomimo upływu lat, nie zmieniła się jej podstawowa konstrukcja ani charakterystyczny kształt przypominający literę D. To samo pozostaje także miejsce produkcji – zakład firmy Stanley® w miejscowości New Britain w amerykańskim stanie Connecticut. W sklepach cena detaliczna miary Stanley® PowerLock® Stainless Steel to około 100 PLN dla miary długości 5 m i ok. 150 PLN, dla miary o długości 8 m.

Produkty firmy Stanley dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.

Źródło: Stanley Black & Decker

Więcej