Nowości

INSULARIS EPS – CEMEX wprowadza nowy produkt na rynek

23.07.2013

Firma CEMEX Polska poszerzyła swoją ofertę o produkt INSULARIS EPS – lekki beton niekonstrukcyjny z dodatkiem granulatu styropianowego, służący do wykonywania i profilowania spadków podczas budowy lub renowacji płaskich stropodachów, izolacji posadzek i ścian fundamentowych, oraz do wypełnień, gdzie istotna jest dobra izolacyjność termiczna.


Warstwa wypełniająco-izolacyjna do
stosowania podczas rekonstrukcji i remontów
(np. drewniane konstrukcje stropów).
INSULARIS EPS doskonale sprawdza się jako wyrównawcza warstwa termoizolacyjna pod podkłady podłogowe, chudy beton o podwyższonej izolacyjności termicznej oraz spadkowa warstwa termoizolacyjna płaskich dachów i tarasów. 

Może być wykorzystywany również jako warstwa wypełniająco-izolacyjna do stosowania podczas rekonstrukcji i remontów (np. drewnianych konstrukcji stropów) czy też do wypełnienia wykopów wokół przewodów ciepłowniczych, wodociągów z ciepłą wodą oraz wypełnienia izolacyjnego wokół ścian fundamentowych, basenów itp.

INSULARIS EPS to produkt przygotowywany w skomputeryzowanych węzłach betoniarskich CEMEX, co zapewnia  stałą kontrolę produkcji i gotowego wyrobu. Na budowę dostarczany jest w postaci gotowej do użycia. INSULARIS EPS może być podawany pompą do betonu, pompą ślimakową lub przenośnikami koszowymi przy użyciu dźwigu lub poprzez rozładunek bezpośrednio z betonomieszarki.


Wyrównawcza warstwa termoizolacyjna
pod podkłady podłogowe SLID, chudy beton
o podwyższonej izolacyjności termicznej.
Głównymi korzyściami zastosowania INSULARIS EPS są:

  • Skrócenie czasu budowy i znaczne ograniczenie kosztów robocizny.
  • Niska gęstość umożliwia zastosowanie INSULARIS EPS jako warstwę  wyrównawczo-termoizolacyjną na stropach drewnianych, stropodachach itp.
  • Oszczędność energii cieplnej – zastosowanie w miejsce chudego betonu poprawia izolacyjność podłóg i posadzek na gruncie.
  • Zastosowany jako warstwa wyrównawcza eliminuje ryzyko klawiszowania pod warstwą jastrychu (np. jak w przypadku płyt styropianowych).
  • Doskonale otula wszelkiego rodzaju instalacje jednocześnie chroniąc je przed stratami ciepła i uszkodzeniami mechanicznymi.
  • Lekkość – mieszanki INSULARIS EPS dostępne w klasach gęstości od 600 [kg/m3] do 1600 [kg/m3].
  • Zastosowany pod podkład podłogowy pozwala na dokładne wyrównanie podłoża i w konsekwencji na niższe o ok. 15-20% zużycie jastrychu podłogowego.
  • Dobra izolacyjność termiczna.
  • Możliwość wejścia na ułożoną warstwę betonu INSULARIS EPS po 24-48 godzinach (w zależności od temperatury otoczenia).
  • Brak konieczności magazynowania  materiałów – INSULARIS EPS dostarczany jest betonomieszarkami jako produkt gotowy do wbudowania.

INSULARIS EPS – CEMEX wprowadza nowy produkt na rynek, więcej informacji o Insularis EPS można znaleźć na www.betonnadom.pl

Źródło: CEMEX

Więcej

Firma powiązana:

CEMEX Polska Sp. z o.o.

Telefon 22 571 41 00, 800 700 077 (infolinia)
www.cemex.pl, www.cx-chemia.pl
cemexpolska@cemex.com

CEMEX Polska Sp. z o.o.