Nowości

Podłogi drewniane jak wino: żywioł natury okiełznany ludzką ręką

18.07.2013

Podłoga jest jak wino – to zdanie często usłyszeć można z ust koneserów drewnianych powierzchni. Owo przekonanie o podobieństwie światów: podłóg i win było również inspiracją do powstania kolekcji litych podłóg drewnianych firmy Baltic Wood: Sélection du Sommelier.

Drzewo czy winorośl to cenne dary natury. Dary, na które przyroda ma ogromny wpływ, nadając im swoistego rysu, niepowtarzalnych cech, unikatowości i niepowtarzalności. Bo to właśnie miejsce i czas wzrastania winorośli czy drzewa stanowi o ich wyjątkowości, a także o przyszłej wartości wytworzonych z nich produktów. Z tej niezastąpionej siły natury czerpie człowiek…

Dopiero bowiem człowiek, z właściwą troską i znawstwem materii – przekuwa unikatowe cechy stworzone przez przyrodę, w samo wino czy podłogę, nadając doskonałości ostateczny kształt, tworząc jakość i styl. W ten sposób właśnie powstało 8 oryginalnych, specjalnie skomponowanych litych podłóg drewnianych szlachetnych jak wino z kolekcji Sélection du Sommelier noszących nazwy najlepszych szczepów winnych świata, m.in.: Chardonnay, Riesling czy Pinot Noir.

Dzięki połączeniu siły natury i wyjątkowych zdolności ludzkich rąk, charakter tych rustykalnych dębowych podłóg odzwierciedla emocje i wspomnienia, niezapomniane obrazy przeszłości stworzone w różnych miejscach, w różnych porach roku. Każda deska to swoisty pamiętnik, zamknięte w drewnie ślady upływu czasu i bieg historii.

Jak w przypadku wina, tak i w przypadku podłóg drewnianych na doskonałą kompozycję całości składa się wiele czynników. Niczym więc wytrawny sommelier – Baltic Wood w swojej kolekcji Sélection du Sommelier (z pol. „wybór sommeliera”) łączy naturalne piękno drewna z równie ważnymi, najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Tak też powierzchnie podłóg ze 100% drewna zostały uszlachetnione barwnymi olejami ekologicznymi (bursztynowy, biały, ciemnobrązowy, szary, jasnobrązowy czy grafitowobrązowym) lub eleganckim lakierem matowym.

Dodatkowo zostały poddane procesowi szczotkowania, dzięki czemu struktura dębu jest zarówno widoczna, jak i wyczuwalna w dotyku. Ten bukiet estetycznych doznań dopełnia mikrobevel (mikrofaza) występujący na każdym boku deski. Z solidnych nut natomiast, Baltic Wood poleca fabryczne wykończenie, dzięki któremu podłogi gotowe są do użytku zaraz po zakupie.

Dodatkowo: warstwę do wielokrotnej renowacji dochodzącą do 10 mm i solidną grubość deski (22 mm) – jedną z największych dostępnych w sprzedaży! Podłogi jak wino, starzejąc się, nie tracą na swojej wartości, a wręcz przeciwnie – nabierają dodatkowego sznytu. Dojrzewając we wnętrzach naszych domostw, dostojnieją, a ich kolor zyskuje głębi. Ważne więc, by ich jakość pozwoliła cieszyć się pięknem drewnianych powierzchni kolejnym pokoleniom.

Z pewnością jakość podłóg z kolekcji Sélection du Sommelier potwierdzona przez producenta Gwarancją na Całe Życie pozwoli spełnić to zadanie.
Kolekcja litych podłóg drewnianych dostępna jest tylko w Limitowanej Sieci Sprzedaży. Podłogi drewniane jak wino: żywioł natury okiełznany ludzką ręką, zapraszamy do zapoznania się z kolekcją Sélection du Sommelier: www.selection.balticwood.pl

Źródło: Baltic Wood

Więcej

Firma powiązana:

Baltic Wood

Telefon 13 491 65 00
www.balticwood.pl
marketing@balticwood.pl

Baltic Wood