Nowości

NAKED 400 – ukryty, a wprawia w ruch…

18.07.2013

Firma Nice w dalszym ciągu stawia na innowacyjne rozwiązania. W czerwcu w ofercie pojawił się zaawansowany technologicznie napęd, którego co prawda nie widać, ale widoczne są efekty jego działania. Siłownik elektromechaniczny NAKED 400 przeznaczony jest do instalacji w słupku. Dzięki temu jest on zupełnie niewidoczny i współpracuje z każdym rodzajem zabudowy.

NAKED 400 umożliwia automatyzację bram przesuwnych o ciężarze do 400 kg. Ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary można go zamontować nawet wewnątrz małych metalowych słupków o przekroju wewnętrznym co najmniej 140 x 140 mm. NAKED 400 posiada wbudowaną centralę sterującą BLUEBUS oraz enkoder.

Dzięki temu możliwe jest podłączenie urządzeń peryferyjnych za pomocą przewodu dwużyłowego. Nie tylko instalacja, ale także programowanie nie sprawi większych problemów. Odbywa się ono za pomocą trzech przycisków. Siłownik posiada funkcje autoprogramistyczne - zapamiętuje krańcowe położenie bramy. W trakcie jednego manewru otwarcia i zamknięcia przy wysprzęglonym siłowniku urządzenie szybko uczy się precyzyjnego ustawienia położeń krańcowych.

Siłownik Nice może pracować w każdych warunkach. NAKED wyposażony jest w czujnik temperatury, który dopasowuje się do warunków atmosferycznych, korygując również próg przeciążenia. Siła, tryb pracy, prędkość mogą być regulowane na kilku poziomach. Podobnie, jak większość siłowników Nice, NAKED charakteryzuje się zaawansowanymi funkcjami autodiagnostycznymi – za pomocą mrugnięć lampy sygnalizowana jest odpowiednia niesprawność systemu lub błąd połączeniowy.

Kiedy na drodze bramy znajduje się jakakolwiek przeszkoda, siłownik zaprzestanie pracy dzięki wykorzystaniu systemowi detekcji przeszkody. Przy zastosowaniu akumulatora awaryjnego PS124 możliwa jest też praca systemu nawet w przypadku braku w dostawie energii elektrycznej. Przy dłuższej przerwie możliwe jest ręczne wysprzęglenie siłownika. NAKED 400 – ukryty, a wprawia w ruch… Produkty Nice można nabywać w sieci 1 500 Partnerów Handlowych Nice na terenie całej Polski. Lista Partnerów Handlowych dostępna jest na stronie internetowej www.nice.pl.

Źródło: Nice

Więcej

Firma powiązana:

Nice Polska

Telefon 22 759 40 00
www.nice.pl
nice@nice.pl

Nice Polska