Nowości

BEKO 4 More – lodówka, czy zamrażarka – wybór należy do Ciebie...

24.02.2010

Firma BEKO wprowadza na rynek nową lodówkę typu Side by Side. Jej pojemność wynosi niemal 610 litrów, czyli około 3 razy więcej od przeciętnej lodówki. Urządzenie wyposażone jest w trzy komory: chłodzącą, zamrażającą oraz Multi-Zone. Tej ostatniej możemy używać jako chłodziarki lub jako zamrażarki. Funkcjonalne schowki i półki pozwalają optymalnie wykorzystać i tak nie małą przestrzeń lodówki, a zaawansowane rozwiązania technologiczne sprawiają, że przechowywana żywność dłużej zachowuje swoją świeżość...
Chłodziarka, zamrażarka i … Multi-Zone!

BEKO 4 More GNE 114610 FX to czterodrzwiowa lodówka typu Side by Side. Chłodziarka znajduje się  w górnej części urządzenia i mamy do niej dostęp poprzez szeroko otwierane, dwuskrzydłowe drzwi.  Na dole, po lewej stronie znajduje się zamrażarka, a na prawo od niej znalazła się komora Multi-Zone. W zależności od naszych potrzeb może nam służyć jako zamrażarka lub jako lodówka, ponieważ temperaturę w jej wnętrzu można regulować w zakresie od -24 °C do +10 °C.

Świeżość dzięki technologii
W nowej lodówce BEKO 4 More zastosowano cały szereg rozwiązań gwarantujących dłuższą świeżość przechowywanych w niej produktów. Jednym z nich jest system Active Triple Cooling. Dzięki niemu powietrze wdmuchiwane do części chłodzącej ma temperaturę od -1 °C do +1 °C. W tradycyjnych systemach typu No Frost temperatura ta jest znacznie niższa, co prowadziło do zamrożenia produktów umieszczonych blisko otworu wentylacyjnego. Triple Cooling System całkowicie eliminuje ten problem.
O prawidłową temperaturę i wilgotność wewnątrz urządzenia dba potrójny parownik i system wentylatorów. Konstrukcja lodówki zapobiega także przenikaniu zapachów we wnętrzu urządzenia. Komora szybkiego mrożenia umożliwia szybkie zamrożenie świeżej żywności, dzięki czemu zachowuje ona swój smak i wartości odżywcze. W lodówce zastosowano także inne systemy higieniczne:
  • Aktywny Jonizator, który neutralizuje bakterie, wirusy i inne drobiny sprawiając, że powietrze wewnątrz lodówki jest czyste, a żywność może być dłużej przechowywana
  •  Filtr Antybakteryjny - filtruje powietrze wewnątrz lodówki i oczyszcza je z nieprzyjemnych zapachów i bakterii
  • Powłoka Antybakteryjna Silver Protection - wnętrze lodówki pokryte jest powierzchnią zawierającą drobiny srebra, która zapobiega rozwojowi niebezpiecznych mikroorganizmów oraz eliminuje niechciane zapachy
  • Uszczelka Antybakteryjna – w tym szczególnie podatnym na rozwój bakterii miejscu zastosowano powłokę antybakteryjną i powierzchnię ułatwiającą czyszczenie.
  • Active Fresh Blue Light™  - to specjalne niebieskie oświetlenie, które podtrzymuje proces fotosyntezy warzyw i owoców. Dzięki temu zachowują dłużej świeżość i wartości odżywcze.

Liczy się każdy zakamarek  
Część chłodząca ma pojemność aż 385 l, a każdy jej fragment został idealnie zagospodarowany. W drzwiach znalazło się aż osiem półek, w tym część z nich pomieści nawet największe butelki z napojami. Trzy szklane półki mają aż 80 cm szerokości i są regulowane. Wstawienie do lodówki indyka w brytfannie, sporego garnka, czy piętrowego tortu nie będzie stanowiło żadnego problemu. Wygodne, wysuwane szuflady ułatwiają sięganie po warzywa i owoce. Są także specjalne pojemniki na nabiał. Komora zero idealnie nadaje się do przechowywania takich artykułów jak mięso, drób, czy ryby.

Zamrażarka wraz z komorą Multi-Zone ma pojemność 155 l. Znajdziemy w niej 6 szuflad, komorę szybkiego mrożenia oraz pojemnik na lód Twist&Serve. Zdolność zamrażania wynosi aż 13 kg na dobę, dzięki czemu lodówka nie dostaje zadyszki nawet wtedy, gdy wrócimy z dużych zakupów.  

Design i komfort
Obudowa nowej lodówki BEKO wykonana jest ze stali w modnym odcieniu Inox. Powierzchnia drzwi daje się łatwo czyścić i nie pozostają na niej odciski palce. Duże, solidne rączki sprawiają, że otwieranie każdej komory lodówki przychodzi bez trudu. W drzwi urządzenia wbudowano dotykowy panel sterujący wyposażony w kolorowy wyświetlacz ułatwia sterowanie licznymi funkcjami urządzenia. Znajdziemy na nim aktualną temperaturę wewnątrz chłodziarki, zamrażarki i w komorze Multi-Zone. Panel ułatwia włączenie funkcji szybkiego chłodzenia, czy zmianę komory Multi-Zone z chłodziarki w zamrażarkę – lub odwrotnie. Możemy także wprowadzić lodówkę w tryb wakacyjny pozwalający oszczędzać energię podczas dłuższego wyjazdu. Panel można zablokować, aby aby nikt nie zmienił zaprogramowanych przez nas ustawień. Lodówka jest też bardzo cicha (43 dBA).

Sugerowana cena detaliczna:   5999 zł (w tym opłata KGO)

źródło: BEKO

Więcej