Nowości

Rewolucja w systemach suchej zabudowy! Płyty gipsowo-włóknowe z krawędzią TB

11.07.2013

Systemy suchej zabudowy to jedna z najbardziej sprawdzonych i niezawodnych technologii stosowanych w budownictwie na całym świecie.

Rozwiązanie to również wśród polskich inwestorów zdobyło ogromne uznanie. Aktualnie firma fermacell systemy suchej zabudowy, która już od ponad 40 lat jest wiodącym producentem płyt gipsowo-włóknowych i cementowych wprowadziła na rynek polski płyty gipsowo-włóknowe z krawędzią frezowaną TB, które są naturalnym uzupełnieniem systemu fermacell i z pewnością jeszcze bardziej zwiększą "powszechność" tej renomowanej marki.

Płyty gipsowo-włóknowe fermacell od lat słyną z bardzo dużej wytrzymałości, naturalnej ochrony przed wilgocią oraz z wysokiej klasy odporności na ogień. Do tych wszystkich zalet możemy teraz dodać łatwiejszy i szybszy montaż, a co za tym idzie także niższe koszty robocizny.
Największymi zaletami tego rozwiązania są:

  • szybki montaż płyt gipsowo-włóknowych z krawędzią TB na styk
  • gwarancja równej powierzchni ścian i sufitów
  • łatwe ukrycie wkrętów i siatki w profilowanej krawędzi
  • nie pozostają żadne odpady w postaci kawałków płyt podczas montażu.

Montaż i wymiary płyty z krawędzią TB

Profil krawędzi tworzy lekko skośna powierzchnia i ścięcie na krawędzi płyty. Dwie płyty z krawędzią TB łączy się zawsze na styk. Mocowanie wykonuje się za pomocą standardowych wkrętów fermacell i w typowych rozstawach osiowych. Połączenie wzmacniamy taśmą wzmacniającą fermacell TB, którą nakleja się przed spoinowaniem na spoinę. Następnie należy użyć masy szpachlowej fermacell, którą wyciska się przez oka taśmy wzmacniającej do spoiny. W ten sposób frezowana krawędź płyty doskonale zapełni się masą szpachlową. Po wyschnięciu masy szpachlowej przystępuje się do drugiej (finalnej) fazy szpachlowania. Płyty gipsowo-włóknowe z krawędzią TB dostępne są w standardowych grubościach 10 mm; 12,5 mm oraz 15 mm i w wielu poręcznych wymiarach jak chociażby: 2000x1200 mm (4x krawędź TB).

Źródło: Fermacell

Więcej