Nowości

TaHoma® już w Polsce

09.07.2013

8 lipca Somfy wprowadziło do sprzedaży najnowsze urządzenie TaHoma®, dostępne tylko u wybranych dystrybutorów w Polsce. Urządzenie to oferuje możliwość całkowitej kontroli nad swoim domem. Dzięki funkcji zdalnego dostępu pozwala sprawdzić dom z każdego miejsca na świecie, będąc czy to na wakacjach, czy w pracy.

TaHoma® jest mózgiem centralnym nieruchomości. Porządkuje i zarządza istniejącymi instalacjami automatyki domowej, wpływając na oszczędność czasu, energii oraz zwiększając komfort użytkowników i bezpieczeństwo. Zorganizowanie działania domu, dzięki TaHoma® jest prostsze niż by się mogło wydawać. Począwszy od łatwej bezprzewodowej instalacji, po intuicyjną konfigurację, a skończywszy na elastycznym zarządzaniu urządzeniami.

Do tej pory TaHoma® obecna była wyłącznie w krajach Beneluksu oraz we Francji i w Niemczech. Cieszymy się, że dołączyliśmy do tego grona. Widząc duże zapotrzebowanie na ten produkt także i w Polsce, wprowadziliśmy go do naszej oferty. Wiele osób posiadających już zautomatyzowane produkty w swoim domu, takie jak na przykład rolety, markizy, oświetlenie czy bramy poszukiwało takiego dopełnienia, w postaci TaHoma®, które będzie integrować wszystkie instalacje i zarządzać całością – Alicja Rzeczkowska – Marketing Communications Manager w Somfy Sp. zo.o.

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, dostępnemu z dowolnego komputera lub telefonu, TaHoma® umożliwia kompleksowe zarządzanie instalacjami przez Internet z każdego miejsca na świecie. – Obecnie zauważamy taki trend, że rezygnuje się z paneli sterowania montowanych na stałe w domu, na korzyść właśnie takich mobilnych i uniwersalnych urządzeń. Można w nich  przejrzeć program telewizyjny, sprawdzić pogodę, poszperać w Internecie i z tego samego urządzenia kontrolować swój dom i sterować urządzeniami – Radosław Borkowski – Sales Manager w Somfy Sp. zo.o.

TaHoma® jest dostępna tylko u autoryzowanych dystrybutorów Somfy, którzy przeszli szereg specjalistycznych szkoleń i mają w pełni profesjonalną wiedzę na temat tego produktu. Obecnie jest to 24 firm. TaHoma® Box jest jedynym produktem Somfy sprzedawanym wraz z serwisem eksploatacyjnym. Dostęp do niej jest bezterminowy. Kupując ją raz, użytkownik zyskuje gwarancję ciągłej i automatycznej aktualizacji urządzenia o nowe funkcje, które wprowadzane są średnio co pół roku. Zyskuje dzięki temu dostęp do najnowszych osiągnięć, pozwalających mu na jeszcze dokładniejszą kontrolę swojej nieruchomości.

SOMFY – Societé d’Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy lider w produkcji napędów i systemów sterowania do zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, żaluzji, rolet i bram i zamknięć handlowych. Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.
Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

TaHoma® już w Polsce, ważniejsze daty SOMFY:

  • 1960 Narodziny SOMFY
  • 1961 Pierwszy silnik rurowy
  • 1981 Pierwsza automatyka słoneczno-wiatrowa
  • 1969 Pierwsza filia SOMFY poza Francją - Tübingen Niemcy
  • 1996 Powstanie filii w Polsce
  • 2011 Sprzedaż 100 milionowego napędu

Źródło: Somfy

Więcej

Firma powiązana:

Somfy

Telefon 22 509 53 00
www.somfy.pl
biuro@somfy.pl

Somfy