Nowości

Kolekcja czerwieni z Katalogu Inspiracji Tikkurila

09.07.2013

Czerwienie z palety Tikkurila Optiva to niezwykle uwodzicielska propozycja odcieni. Dodadzą wnętrzom wysmakowanego stylu i zdecydowanego charakteru. Warto sięgnąć po nie, jeśli chcemy ożywić aranżację i wypełnić ją pozytywną energią.

Czerwień jest kolorem o wyrazistej symbolice - przywodzi skojarzenia z pasją, namiętnością i rozognionym ciepłem. To barwa, która działa pobudzająco, wzmaga aktywność fizyczną, inspiruje i wprowadza w dobry nastrój. Wprowadzenie jej do aranżacji jest więc znakomitym pomysłem - odcienie czerwieni dodadzą bowiem przestrzeni optymistycznej energii, współtworząc jednocześnie oryginalny charakter stylizacji.

Pamiętajmy jednak, że czerwień jest jednocześnie barwą mocno przyciągającą wzrok, "zawłaszczającą" przestrzeń. Ten kolor skupia na sobie uwagę i łatwo staje się aranżacyjną dominantą. Dlatego zastosowanie czerwieni na większej powierzchni to odważne posunięcie. Łatwiejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest bardziej oszczędne wprowadzenie jej do stylizacji, np. na fragmencie ściany bądź w formie dodatków. Takie "plamy" kolorystyczne i mocne akcenty będą znakomitym urozmaiceniem przestrzeni, a jednocześnie nie będą jej przytłaczały swą wyrazistością. Dobrym wyjściem jest również „tonowanie” intensywnych odcieni spokojniejszym zestawem barw: bielą, beżami, szarościami. Czerwienie rozbielone, pastelowe, złamane nie mają aż tak silnego oddziaływania i są prostsze w aranżacji. Bogata paleta odcieni czerwonych z kolekcji Tikkurila Optiva doskonale pasuje do różnych pomieszczeń – salonów, jadalni, sypialni czy kuchni.

Źródło: Tikkurila

Więcej

 

Firma powiązana:

Tikkurila Polska S.A.

Telefon 14 680 56 00, infolinia 801 88 99 65, 22 310 95 55
www.tikkurila.pl, www.tikkurilapotegakolorow.pl
tikkurilapolska@tikkurila.com

Tikkurila Polska S.A.