Nowości

Bloczek akustyczny SILIKAT A12 - cisza w Twoim domu

09.10.2013

To, co w budownictwie jeszcze do niedawna było luksusem, dziś staje się normą. Wytrzymałość, niepalność, wysoki poziom termoizolacyjności i wreszcie dobra izolacyjność akustyczna to cechy, których oczekujemy od wysokiej jakości materiałów budowlanych. Nowy bloczek akustyczny SILIKAT A12, oferowany przez Grupę SILIKATY, spełnia wszystkie te wymagania, a nawet znacznie więcej.

Silikaty to innowacyjne wyroby wapienno-piaskowe, które w budownictwie zyskują coraz większą popularność. Bloczki silikatowe z powodzeniem wykorzystywane są do wznoszenia ścian konstrukcyjnych, działowych, ścian piwnic oraz elewacji. Również z punktu widzenia bezpieczeństwa są one jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku. Elementy murowe tego typu cechują się bowiem najwyższą wytrzymałością w swojej klasie, sięgającą nawet 35 MPa. Oprócz doskonałych właściwości fizycznych, ich zaletą jest przede wszystkim obniżenie kosztów i znaczne uproszczenie budowy.

SILIKAT A12 – masa ciszy! Hałas to wszelkie, nieprzyjemne, dokuczliwe drgania przenoszone za pośrednictwem powietrza na organ słuchu i inne elementy organizmu człowieka. Z tego powodu wymaga się, aby przegrody w budynkach chroniły mieszkańców przed hałasem, czyli spełniały odpowiednie wymagania w odniesieniu do dźwięków powietrznych, uderzeniowych i instalacyjnych. Nie jest tajemnicą, że „ciche” ściany najprościej i najtaniej wznieść z ciężkich elementów. Duża masa przegrody powoduje, że trudno wprawić ją w wibrację czy drgania, co zapobiega przemieszczaniu się hałasu.

Bloczek A12 nie posiada drążeń (Grupa 1S), jest produkowany  jako wyrób pełny w wysokiej klasie gęstości 2,0. Jego duża masa powoduje, że ściany z niego wykonane  ze sporym zapasem spełniają normowe  wymagania  odnośnie  izolacyjności akustycznej przegród wewnętrznych, a konkretnie przegród działowych w obrębie mieszkania (norma PN-B-02151-3;1999). Masa powierzchniowa ściany to jednak nie wszystko. Brak profilowań (gładka powierzchnia czołowa) wymusza na wykonawcy wykonanie również spoin czołowych, co ma wpływ na wiekszą szczelność muru, a tym samym poprawę izolacyjności akustycznej.

Dodatkowymi atutami  bloczków SILIKAT A12 są: jego dokładność T2, która pozwala na budowanie na cienką spoinę, a także wysoka klasa odporności ogniowej. Ściana grubości 12 cm wykonana z SILIKATU A12 zapewnia nośność, szczelność i izolacyjność ogniową przy bezpośrednim działaniu ognia przez dwie godziny - REI 120. Tabela 1. Parametry akustyczne ścian z SILIKATU A12 na podstawie zestawienia wartości wskaźników izolacyjności akustycznej ścian przygotowanego przez Zakład Akustyki ITB (wersja uaktualniona maj 2013).

SILIKAT A12, o wymiarach 250x120x220 mm, oferowany przez Grupę SILIKATY przeznaczony jest do wznoszenia murowanych ścian działowych o podwyższonej izolacyjności akustycznej grubości 12 cm. Najczęściej wykorzystywany jest do wykonywania ścian pomieszczeń sanitarnych, chroniąc przed hałasami dobiegającymi z łazienek (prysznic, spłuczka itp.) lub zabudowy różnego rodzaju szachtów, gdzie przede wszystkim zapobiega hałasom instalacyjnym.

Bloczek akustyczny SILIKAT A12 – cisza w Twoim domu! Ściana działowa wykonana z SILIKATU A12 nie dość, że izoluje od hałasu, to ze względu na brak drążeń (bloczek pełny) pozwala na łatwy i bezpieczny montaż różnego rodzaju ciężkich przedmiotów np. szafki kuchenne, półki spiżarni, biblioteczki, czy duże telewizory. Współczesne budynki powinny gwarantować mieszkańcom ciszę, spokój oraz bezpieczeństwo. Aby osiągnąć ten efekt w prosty, relatywnie tani, a zarazem pewny sposób, warto wybierać System Nowoczesne SILIKATY - dzięki niemu zyskają zarówno mieszkańcy, jak i inwestor.

Źródło: Grupa Silikaty

Więcej

Firma powiązana:

Grupa Silikaty

Telefon 22 886 63 43, infolinia 0 801 573 577
www.grupasilikaty.pl
grupasilikaty@grupasilikaty.pl

Grupa Silikaty