Nowości

Szlifierka rolkowa Bosch PRR 250 ES dla majsterkowicza

04.07.2013

Szlifierka rolkowa PRR 250 ES firmy Bosch umożliwia wyjątkowo efektywne szlifowanie. Zamiast talerza szlifierskiego, narzędzie jest wyposażone w system nasadek szlifierskich do różnych zadań.

Szlifierka rolkowa PRR 250 ES to uniwersalne narzędzie  firmy Bosch z wymiennymi nasadkami szlifierskimi:

  • Do obróbki zróżnicowanych powierzchni, profili, wgłębień, rowków i konturów
  • Szeroki asortyment materiałów ściernych do obróbki każdej powierzchni
  • System SDS umożliwia szybką i łatwą wymianę nasadek


Nasadki dopasowują się do kształtu obrabianego elementu i zapewniają wysoką wydajność szlifowania także w przypadku powierzchni zróżnicowanej lub o widocznej strukturze, np. balustrad, profilowanych listew przypodłogowych lub mebli o wyrazistych konturach. Dokładność pracy nowej szlifierki eliminuje konieczność dodatkowej obróbki ręcznej. Ponadto specjalne nasadki szlifierskie, np. rolka listkowa o szerokości 5 lub 10 mm, pozwalają szybko oszlifować nawet wgłębienia i rowki na bramach garażowych lub okładzinach wykonanych z desek łączonych na pióro i wpust. Szlifierka rolkowa PRR 250 ES przypomina z wyglądu wałek malarski. Wydajny silnik rozpędza wałek z zamocowaną rolką szlifierską do prędkości od 1 600 do 3000 obrotów na minutę. Prędkość obrotową można bezstopniowo regulować, aby dostosować tempo pracy do właściwości szlifowanego materiału. Szlifierka PRR 250 ES jest optymalnym narzędziem do szlifowania drewna, zaś po założeniu osłony znajdującej się w wyposażeniu standardowym, można używać szlifierki także do obróbki metali.

Odpowiednia nasadka szlifierska do każdego zadania

Oprócz rolek listkowych i rolek szlifierskich do obróbki płaskich powierzchni, dostępne są także stożkowe rolki szlifierskie wraz z uchwytem mocującym, elastyczne rolki szlifierskie oraz szczotka mosiężna o szerokości 10 mm. Stożkowe rolki szlifierskie są przeznaczone do szlifowania lameli, elastyczne rolki szlifierskie do obróbki powierzchni profilowanych, a szczotka mosiężna do usuwania rdzy z metali, np. krat, bram. Narzędzie jest wyposażone w system beznarzędziowej wymiany osprzętu SDS: wystarczy nacisnąć przycisk na końcówce wałka, zdjąć nasadkę, zamontować nową i można pracować dalej. Szlifierka rolkowa, wyposażona w rękojeść z osłonę dłoni i miękką okładzinę Softgrip, jest bardzo bezpieczna i komfortowa w użyciu. Osłona zapobiega niekontrolowanej emisji pyłu i iskrzeniu oraz posiada przyłącze pozwalające na podłączenie odkurzacza. Ułatwia to zachowanie czystości także podczas prac związanych ze znaczną emisją pyłu. Szlifierka rolkowa PRR 250 ES jest dostępna w sprzedaży od lipca 2013 r.

Sugerowana cena detaliczna brutto szlifierki rolkowa PRR 250 ES wynosi 589 zł.

Źródło: Robert Bosch

Więcej

 

 

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.