Nowości

Piekarnik indukcyjny Whirlpool – rewolucyjne podejście do gotowania

04.07.2013

Coraz więcej z nas traktuje swój dom jako główne miejsce spotkań i centrum życia towarzyskiego. Od dłuższego już czasu zauważamy, że spędzanie wolnego czasu nie skupia się na wspólnych kolacjach w drogich restauracjach, ale powróciło do zacisza domowego ogniska.

Przy okazji tych spotkań to właśnie kuchnia stała się centralnym miejscem wokół którego skupia się całe życie. Nasze spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi to nie tylko wspólne rozmowy, ale także, a może przede wszystkim wspólne przygotowywanie posiłku i wspólne jedzenie. Wielu z nas coraz częściej uważa gotowanie za sztukę, którą warto pochwalić się przed przyjaciółmi.

Stało się ono nową pasją, w której chodzi przede wszystkim o to, aby uzyskać znakomite rezultaty bez spędzania długich godzin na żmudnym przygotowywaniu posiłków. Zamiast męczyć się w kuchni, wolimy mieć więcej czasu na to, by rozkoszować się owocami naszej pracy w towarzystwie przyjaciół. Dla wszystkich, którzy cenią sobie wspólne posiłki i spotkania towarzyskie, Whirlpool stworzył  piekarnik indukcyjny z technologią 6-ty Zmysł.

Jest to absolutna innowacja w technice gotowania. Jego zalety można określić w jednym zdaniu: wspaniała chrupkość potrawy na zewnątrz, delikatna i soczysta potrawa wewnątrz. Czyli dokładnie to co jest wyznacznikiem pysznego dania z „pieca”. Jeśli dodatkowo dodamy do tego czas pieczenia krótszy nawet o 50%, mniejsze zużycie energii i wyjątkową powłokę iXelium, która chroni powierzchnię przed zażółceniem i korozją uzyskujemy produkt doskonały!

Innowacyjność nowego piekarnika indukcyjnego 6-ty Zmysł polega na tym, że w piekarniku, wykorzystano do pieczenia indukcję, która do tej pory stosowana była wyłącznie w płytach grzewczych. To właśnie dzięki niej  przygotowywane potrawy są zawsze równomiernie wypieczone, dzięki czemu zyskują bardziej intensywny smak, wyrazisty kolor i intensywny aromat, nie tracąc swojej soczystości.

Dzięki połączeniu standardowego procesu pieczenia z działaniem płyty indukcyjnej zamontowanej w komorze piekarnika urządzenie jest wyjątkowo efektywne. Czas pieczenia skraca się nawet o 50%! Wystarczy wybrać funkcję pieczenia indukcyjnego, a piekarnik sam zaproponuje odpowiedni przepis.

Nowy piekarnik Whirlpool daje użytkownikowi dużą dowolność – wspomniana powyżej płyta indukcyjna to akcesorium, które można z łatwością wyciągnąć i wtedy piekarnik działania jak standardowy. Łączy technologię indukcyjną z funkcjami tradycyjnego piekarnika. Technologia indukcyjna, zastosowana w głównej komorze piekarnika, pozwala zredukować czas gotowania i pobór energii aż do 50% , zapewniając przy tym optymalne rezultaty gotowania.

Na tacy indukcyjnej zainstalowanej w piekarniku umieszcza się specjalne naczynie, które podgrzewa się dzięki indukcji, umożliwiając szybkie i energooszczędne gotowanie. Piekarnika nie trzeba rozgrzewać przed rozpoczęciem pieczenia, ponieważ taca przewodzi ciepło tylko wtedy, kiedy umieścisz na niej wspomniane wyżej specjalne naczynie. Ponadto, piekarnik indukcyjny Whirlpool 6-ty Zmysł został wzbogacony o funkcję opiekania, która uruchamia się automatycznie, aby wspomagać podgrzewanie indukcyjne, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Kiedy system indukcyjny jest wyłączony, możesz korzystać z piekarnika tak, jakby był tradycyjnym urządzeniem. W tej funkcji sprawdza się on równie znakomicie: wystarczy wybrać jeden z 30 automatycznie zaprogramowanych przepisów, a piekarnik 6-ty Zmysł zajmie się resztą, monitorując i kontrolując proces przygotowania potrawy od pierwszej do ostatniej chwili. Jeśli jakaś potrawa wymaga przewrócenia na drugą stronę lub pomieszania w czasie przygotowania, piekarnik przypomni Ci o tym w odpowiednim momencie za pomocą sygnału dźwiękowego.

Dzięki funkcji Ready2Cook, nie musisz rozgrzewać piekarnika przed umieszczeniem w nim potrawy; możesz rozpocząć pieczenie w każdej chwili. System grzewczy o dużej mocy pozwala zaoszczędzić do 20% energii i zredukować czas przygotowania potraw do 25%, bez ryzyka ich przegotowania lub przypalenia. Piekarnik ten pozwala nie tylko znacznie skrócić czas przygotowania poszczególnych potraw, ale także pomaga skrócić i uprościć cały proces przygotowania posiłku dzięki funkcji Cook3, która umożliwia pieczenie do trzech różnych potraw w tym samym czasie, bez ryzyka mieszania się zapachów i smaków, co jest możliwe dzięki specjalnemu systemowi przepływu powietrza.

Komora piekarnika ma pojemność 73 litrów, co pozwala umieszczać tacę na pięciu poziomach i zostawia Ci mnóstwo miejsca na twórcze eksperymenty.     Technologia indukcyjna to najlepszy wybór dla każdego, komu zależy na oszczędnym gospodarowaniu energią, małym poborze prądu i krótkim czasie przygotowania potraw. Wykorzystuje ona energię elektryczną przepływającą przez płytę lub wnętrze piekarnika, aby generować ciepło bezpośrednio na powierzchni garnków i patelni.

Piekarnik indukcyjny Whirlpool AKZM 8910 IXL – Piekarnik indukcyjny Whirlpool – rewolucyjne podejście do gotowania – specyfikacja

 • Technologia 6-ty Zmysł
 • Pojemność 73 l
 • Klasa efektywności energetycznej: A-30%
 • Cook3
 • Ready2Cook
 • Prowadnice teleskopowe
 • Ilość funkcji: 14
 • Termoobieg
 • System samoczyszczący: kataliza
 • Zabezpieczenie przed dziećmi: elektroniczne
 • Powłoka iXelium
 • Cena: 5300,00 PLN

Źródło:  Whirlpool

Więcej

Firma powiązana:

Whirlpool

Telefon infolinia 0 801 900 666
www.whirlpool.pl

Whirlpool